John Cleese przyznaje się do zabicia człowieka. Jak do tego doszło?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/John+Cleese+przyznaje+si%C4%99+do+zabicia+cz%C5%82owieka.+Jak+do+tego+dosz%C5%82o+%E2%80%93+Filmweb-152919
John Cleese przyznaje się do zabicia człowieka. Jak do tego doszło?
źródło: materialy promocyjne
John Cleese, członek legendarnej grupy Monty Python, wyznał niedawno, że czuje się winny śmierci człowieka. Okazało się bowiem, że jeden z widzów napisanej i reżyserowanej przez Cleese'a komedii "Rybka zwana Wandą" śmiał się na filmie tak bardzo, że dostał zawału serca i zmarł.

"Rybka zwana Wandą" – zabójczo zabawna komedia?Cleese zdradził w wywiadzie:

Kevin Kline (jedna z gwiazd filmu – przyp. red.) i ja zabiliśmy człowieka w Danii. Był dentystą, miał potężny śmiech. Słynny na całą okolicę. To było w Aarhus, niezbyt dużym mieście, wszyscy go tam znali.

Seans "Rybki zwanej Wandą" okazał się dla niego zabójczy. 

Poszedł obejrzeć "Wandę" i zaczął się śmiać. I śmiał się przez około dwie minuty, i nigdy nie przestał – opowiedział Cleese. – Wynieśli go martwego. Miał atak serca

A Wy widzieliście "Rybkę zwaną Wandą"?

John Cleese w filmie "Rybka zwana Wandą"

"Rybka zwana Wandą" – o czym jest film?Fabuła komedii opowiada o czwórce przestępców, którzy planują obrabować salon jubilerski. Do grupy należy seksowna Amerykanka Wanda (Jamie Lee Curtis), szef gangu George (Tom Georgeson), kochający zwierzęta jąkała Ken (Michael Palin) oraz zabójca Otto (Kevin Kline) – kochanek Wandy, którego złodziejka przedstawia wszystkim jako swojego brata. Po udanym skoku zaczynają się prawdziwe problemy. Podstępni Wanda i Otto zaczynają donosić na kolegów, tyle że nie wiedzą, gdzie zostały ukryte diamenty. Wanda zaczyna podrywać sztywnego obrońcę jednego z bandytów (w tej roli John Cleese), by zdradził jej tajemnicę. 

kadr z filmu "Rybka zwana Wandą"

Zwiastun filmu "The Palace"Już niedługo zobaczymy Johna Cleese'a w nowym filmie Romana Polańskiego "The Palace". 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones