Nie żyje Maciej Luśnia, znany m.in. z seriali "Ojciec Mateusz" i "Barwy szczęścia". Miał 55 lat

TVN / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Maciej+Lu%C5%9Bnia+z+%22Ojca+Mateusza%22+i+%22Barw+szcz%C4%99%C5%9Bcia%22.+Mia%C5%82+55+lat-155794
Nie żyje Maciej Luśnia, znany m.in. z seriali "Ojciec Mateusz" i "Barwy szczęścia". Miał 55 lat
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Nie żyje filmowy, serialowy i teatralny aktor Maciej Luśnia. O śmierci artysty poinformował teatr Komedia, z którym był on związany. Według nieoficjalnych informacji Luśnia zginął w wypadku samochodowym, gdy jechał na plan filmowy. Miał 55 lat.
     

Maciej Luśnia żegnany przez środowiskoZ ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela i Aktora - Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną. Żegnamy cię twoim ukochanym poetą Wyspiańskim i fragmentem z "Wyzwolenia": "Tę ziemię ukochałem szałem i w żądzy palącej posiadłem ciałem! Jestem w każdym człowieku, żyję w każdym sercu.", czytamy w oświadczeniu, jakie opublikował na Facebooku krakowski Teatr Komedia.Wiadomość o śmierci aktora potwierdziła również Szkoła Aktorska SPOT, gdzie był wykładowcą w latach 1998-2018.

Maciej Luśnia - kim był?Maciej Luśnia urodził się 28 listopada 1968 roku. Studiował na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, gdzie kończył wydział aktorski. Debiutował w 1992 roku na deskach Teatru Starego w Krakowie, w którym grywał aż do 2004 roku. Pierwsze role na dużym ekranie zagrał w filach "Śmierć jak kromka chleba" (1994) Kazimierza Kutza oraz "Legenda Tatr" (1994) Wojciecha Solarza.

W jego filmografii są m.in. "Jan Paweł II" (2005). "Karol - człowiek, który został papieżem" (2005) i "Różyczka" (2010). Zagrał w trzech filmach Patryka Vegi - były to: "Polityka" (2019), "Pętla" (2020) i "Niewidzialna wojna" (2022). Ostatni raz na dużym ekranie pojawił się w filmie "Przysięga Ireny" (2023).
  
Luśnia zagrał też szereg gościnnych ról w serialach. Mogliśmy zobaczyć go w takich produkcjach jak m.in. "Na dobre i złe", "Na wspólnej", "Barwy szczęścia", "Komisarz Alex", "Przyjaciółki", "Prawo Agaty" i "Ojciec Mateusz".

"Niewidzialna wojna" - zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones