Nintendo potwierdza: zapowiedź Switcha 2 w tym roku fiskalnym!

VGC / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nintendo+zapowiada+prezentacj%C4%99%C2%A0Switcha+2+do+31+marca+2025-155412
Nintendo potwierdza: zapowiedź Switcha 2 w tym roku fiskalnym!
Po latach spekulacji, przecieków i domysłów Nintendo wreszcie oficjalnie zabrało głos na temat następcy Switcha. Sprzęt zostanie zaprezentowany do końca roku fiskalnego, a podczas Nintendo Direct w czerwcu poznamy lineup gier na drugą połowę roku.

W oświadczeniu opublikowanym wraz z wynikami finansowymi firmy Shuntaro Furukawa, prezes Nintendo, ogłosił między innymi, że firma planuje zaprezentować długo oczekiwanego następcę Switcha w tym roku fiskalnym, czyli do 31 marca 2025 roku. Dodał również, że w czerwcu tego roku podczas wydarzenia Nintendo Direct zostanie ujawniony harmonogram wydawniczy tytułów na drugą połowę tego roku. Nie będzie tam jednak żadnych informacji o następcy Switcha.

Testujemy Nintendo Switch OLED
W opublikowanych we wtorek wynikach finansowych, Nintendo potwierdziło, że sprzedało w minionym roku fiskalnym 15,7 milionów konsol Switch – co nieznacznie przewyższa prognozowane 15,5 miliona – osiągając łącznie 141,32 milionów sprzedanych egzemplarzy do tej pory. Firma przewiduje, że sprzedaż konsol spadnie o 14% do 13,5 milionów w obecnym roku fiskalnym, kończącym się w marcu 2025 roku.

Jeśli Switch osiągnie te cele sprzedażowe, będzie blisko pokonania Nintendo DS (154 miliony) i PlayStation 2 (około 160 milionów) i zajmie miejsce najlepiej sprzedającej się konsoli w historii. Czy jego następca powtórzy ten sukces? 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones