Short Waves Festival w Poznaniu i w domu – program online

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Short+Waves+Festival+w+Poznaniu+i+w+domu+%E2%80%93+zobaczcie+program+online-142727
Short Waves Festival w Poznaniu i w domu – program online
Short Waves Festival po raz kolejny odbywa się hybrydowo, a dla wszystkich tych, którzy nie mogą pojawić się fizycznie w Poznaniu, zapraszamy do odkrywania specjalnie wyselekcjonowanego programu na festiwalowej platformie Filmchief Hub. Program online obejmuje ponad 120 filmów, które fani krótkiego metrażu będą mieli szansę zobaczyć w kilku sekcjach programowych.
 
W programie Mirror Mirror: Spójrz na mnie i razem z bohaterami wybranych filmów krótkometrażowych widzowie zagłębią się w rzeczywistość internetową, przyglądając się zachowaniom ludzkim i efektom zanurzenia się w mediach społecznościowych w życiu codziennym. Hasło festiwalowe można również eksplorować w ramach Konkursu Polskich Filmów Eksperymentalnych - prezentowane 15 filmów doskonale odnajduje się w kontekście online, poszukując relacji pomiędzy człowiekiem, jego fizyczną obecnością a światem nieuchwytnym, obcym i bliskim jednocześnie, jakim jest Internet.
 
Fokus na Austrię! Przez cały tydzień dostępny będzie program 17 filmów przygotowany przez Petera Schernhubera - dyrektora festiwalu filmów austriackich Diagonale. To esencja kina naszych dalszych sąsiadów - balansującego na granicy różnych stylów filmowych, płynnie przesuwającym się po strukturach analogowych i cyfrowych, ukazując spektrum tematyki związanej z relacjami historycznymi i międzyludzkimi.  
 
W części online festiwalu znajdą się też cztery programy specjalne: Spotlighty. To cztery sety prezentujące twórczość rodzimych i zagranicznych artystów. Wśród nich animowane filmy Piotra Bosackiego - twórcy form eksperymentalnych, którego silną stroną staje się analiza rzeczy i obiektów nam najbliższych czy spotkanie z kinem litewskim, oglądając filmy stworzone przez Laurynasa Bareišę - montażystę, reżysera, operatora, który przygląda się naszej skomplikowanej moralności. Dla fanów tańca - zestaw filmów z Francji wyprodukowanych przez instytucję wspierającą kino tańca DAN.CIN.LAB, dla których ekspresja ciała staje się punktem wyjścia do analizowania globalnych procesów społecznych. W sekcji Spotlight także przegląd niezwykle subtelnego i intymnego kina agencji filmowej z Hiszpanii Kino Rebelde, którego niezwykła umiejętność łączenia piękna poetyki filmowej z silnym zaangażowaniem społecznym po prostu zachwyca!


By trochę ochłonąć i poczuć przyjemną falę rozluźnienia warto skierować kroki w stronę pasma rozrywkowego, zapewniającego wiele wzruszeń, uśmiechu i ironicznych komentarzy dotyczących współczesnego świata. Co dwa dni na platformie pojawi się kolejny z zestawów filmowych: Comedy Shorts z czarnym humorem, Horror Shorts z deliryczną podróżą do ludzkiego umysłu, Queer Shorts głośno wykrzykujące: jesteśmy dumni z bycia tym, kim jesteśmy!, czy Kinky Shorts podglądające nasze seksualne potrzeby. A na dokładkę Awesome Shorts: Here and Now, czyli zestaw najbarwniejszych i najświeższych teledysków ostatnich lat.

Wspólnie z Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach przygotowany został również program dla młodszej publiczności, czyli SWF for Kids - podróże filmowe, które pozwolą na przyjrzenie się tak ważnym tematom jak inność, niezależność czy równość.

A po Gali Wręczenia Nagród, której streaming będzie dostępny także na platformie, przyjdzie czas na zwycięskie tytuły festiwalowe pod hasłem SWF Awarded, które w trzech programach zostaną zaprezentowane online - filmy wybrane nie tylko przez międzynarodowe jury, ale także przez poznańską publiczność.

Większość filmów będzie dostępna bez geoblokady z polskimi i angielskimi napisami, filmy dla dzieci prezentowane będą w wersji z lektorem oraz z napisami w języku angielskim.

W Poznaniu lub ONLINE - spotkajmy się na Short Waves Festival!

Pełny program wydarzeń OFFLINE w Poznaniu & ONLINE w formacie PDF do pobrania tutaj: LINK.

Karnety z dostępem do programu ONLINE już w sprzedaży: https://shortwaves.filmchief.com/hub?back=browse

Katalog festiwalowy można znaleźć tutaj: LINK.

Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów ze świata krótkiego kina i Short Waves za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych festiwalu:
Facebook / @festivalshortwaves
Instagram / @short_waves
Twitter / @short_waves
YouTube / @shortwavesfestival

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones