Sierpień w KINO.LABie

  • Informacja nadesłana przez organizatora
  • Inne
W sierpniu na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego w Warszawie trwa drugi miesiąc unikalnego festiwalu filmowo-muzycznego "pod chmurką", organizowanego corocznie przez KINO.LAB. W tym roku motywem przewodnim festiwalu jest sport i współzawodnictwo. Stąd też sama nazwa festiwalu – Sportowe KINO.LATO.

W sierpniu w programie festiwalu znalazły się takie filmy jak "Kwestia rozmiaru" Sharona Maymona, "Zapaśnik" Darrena Aronofsky’ego czy "Trio z Belleville" Sylvaina Chometa.

Poza plenerowym kinem letnim, odbywającym się co weekend na dziedzińcu CSW, KINO.LAB zaprasza regularne seanse w sali kinowej – w tym miesiącu rozpoczynamy nową odsłonę stałego cyklu Francuskie Rendez-Vous – tym razem zapraszamy na nowe filmy francuskie: "Witamy" Philippe’a Lioreta, "Dla syna" Alix De Maistre, "Piosenki o miłości" Christophe’a Honoré oraz "Ci, którzy zostają" Anne Le Ny.

Inne propozycje KINO.LABu na sierpień to "Metropia" Tarika Saleha - futurystyczna animacja, będąca przerażającą wizją Europy w czasach, gdy kończą się światowe zapasy ropy naftowej, a także "Oczy szeroko otwarte" Haima Tabakmana - historia Aarona, szanowanego członka żydowskiej gminy, który wiedzie spokojne i poukładane życie w ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy – do momentu, gdy poznaje Ezriego, w którym się zakochuje wbrew swojej wierze.

Druga połowa sierpnia to przede wszystkim filmy Jima Jarmuscha - amerykańskiego reżysera i scenarzysty, określanego często najbardziej europejskim z amerykańskich reżyserów, któremu zdarza się żartować, że ma nadzieję otrzymać kiedyś Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego. W programie znalazły się: "Kawa i papierosy" (1995), "Truposz" (1995), "Broken Flowers" (2005) i najnowszy – "Limits of Control" (2009).

Szczegółowy program na stronie KINO.LABu