Wracamy do Hogwartu? Będzie serial "Harry Potter"?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szefowa+Warner+Bros.+TV+o+wsp%C3%B3%C5%82pracy+DC+z+Amazonem+i+serialu+o+Harrym+Potterze-148660
Wracamy do Hogwartu? Będzie serial "Harry Potter"?
źródło: Materiały prasowe
Channing Dungey, szefowa Warner Bros. TV, opowiedziała o obecnym statusie telewizyjnych projektów studia Warner Bros. pod kierownictwem nowego szefa Warner Bros. Discovery Davida Zaslava. Czy czeka nas serial rozgrywający się w świecie Harry'ego Pottera? Dungey zasugerowała, że studio rozważa taki projekt.

"Harry Potter" jako serial?GettyImages-1433750648.jpg Getty Images © Vivien Killilea


Czy Warner Bros. TV przygotowuje projekt rozgrywający się w świecie Harry'ego Pottera?

Chciałabym móc powiedzieć, że mamy już coś w zanadrzu. Widzę dużo zainteresowania i pasji dla tego świata. To wspaniałe, że widownia jest tak zaangażowana i gotowa, odpowiada Dungey. Nasza ekipa zrobiła w zeszłym roku świetny program specjalny, "Powrót do Hogwartu", który bardzo się spodobał. Potem stworzyliśmy teleturniej "The Tournament of Houses", który prowadziła Helen Mirren. Publiczność jest gotowa, musimy więc zdecydować, jaki jest nasz kolejny krok.


Seriale DC dla platformy AmazonDungey zdradziła też, że w planach są serialowe projekty DC zrealizowane we współpracy z platformą Amazon: Podejście poprzednie managementu było takie, że wszystko musi zostać u nas, nie produkujemy rzeczy na zewnątrz. David Zaslav jest jednak otwarty na eksplorację naszych animowanych własności, także na innych platformach. Oczywiście HBO Max będzie naszym pierwszym przystankiem. Ale jesteśmy w trakcie domykania dużej umowy z Amazonem, której przedmiotem są niektóre nasze animacje DC.

Szefowa Warner TV o zmianach w streaminguDungey opowiedziała także, jak zmienił się w ostatnim czasie krajobraz streamingowy: Myślę o tym jako "wielkiej korekcie Netfliksa", która wydarzyła się na początku tego roku. Ludzie definiują dziś sukces nieco inaczej. Nie chodzi tylko o ilość subskrybentów. Dużo surowiej patrzy się teraz na koszty produkcji. Przez pewien czas wydawaliśmy na potęgę. Myślę, że to dobrze, że odchodzimy od tego w sposób, który jest pomocny i produktywny.

Zagwozdką w kwestii obsady są oczekiwania, za co płacimy odtwórcy danej roli. Stawki wciąż rosną, co ma wpływ na całościowe budżety. I dlatego jest to skomplikowane, powiedziała szefowa Warner Bros. TV. Przez pewien czas panował przekonanie, że projekt potrzebuje odpowiednio dużego nazwiska, by odnieść sukces. Dungey twierdzi, że to się zmienia, podobnie jak poleganie na znanych i sprawdzonych markach oraz tytułach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones