Znamy szczegóły nowego projektu Chloé Zhao. O czym opowie "Hamnet"?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Znamy+szczeg%C3%B3%C5%82y+nowego+projektu+Chlo%C3%A9+Zhao.+O+czym+opowie+%22Hamnet%22-150205
Znamy szczegóły nowego projektu Chloé Zhao. O czym opowie "Hamnet"?
źródło: Getty Images
autor: Alessandra Benedetti
Chloé Zhao wyreżyseruje dla studia Amblin film pt. "Hamnet" (sic!). Będzie to adaptacja książki autorstwa Maggie O’Farrell opowiadającej o Agnes, żonie Williama Szekspira


"Hamnet" – co wiemy o nowym projekcie Chloé Zhao?


Chloé Zhao nie tylko stanie za sterami "Hamneta", ale także napisze scenariusz wraz z Maggie O'Farrell, autorką literackiego pierwowzoru. Książka, nagrodzona m.in. na National Book Critics Circle Award w 2020 roku, opowiada o losach Agnes, żony Williama Szekspira. To kobieta znana jako uzdrowicielka i zielarka, która przemierza swoje włości z sokołem na ręce. Wraz z mężem, który odnosi coraz bardziej znaczące sukcesy w teatrze, przenosi się do Stradford-upon-Avon. Cieniem na ich życiu kładzie się niespodziewana śmierć ukochanego syna, tytułowego Hamneta.

Kim jest Chloé Zhao?


Chloé Zhao to urodzona w Chinach reżyserka, zdobywczyni dwóch Oscarów za film "Nomadland". Jej debiut, dramat "Pieśni braci moich", został nagrodzony na festiwalu EnergaCamerimage w 2020 roku. Kolejny film, opowiadający o kowboju, który mimo ryzyka poważnych powikłań po wypadku chce wziąć udział w rodeo "Jeździec", przyniósł jej uznanie krytyki i publiczności. Aktualnie jej filmografię zamyka zrealizowane dla Marvela widowisko "Eternals".

Zachęcamy do wysłuchania dwóch odcinków podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmach Chloé Zhao: "Jeźdźccu" i "Nomadlandzie" oraz "Eternals".

"Hamnet" to nie jedyny projekt, nad którym aktualnie pracuje reżyserka. Portal The Hollywood Reporter informował niedawno, że pisze ona scenariusz westernu sci-fi zatytułowanego "Dracula"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones