świat

Marvel

Świat filmów, seriali oraz gier wideo opartych na komiksowym uniwersum wydawnictwa Marvel Comics. W jego skład wchodzą nie tylko opowieści realizowane w ramach większych kinowo-serialowych cykli (MCU), ale i autonomiczne produkcje inspirowane konkretnymi seriami komiksowymi oraz ich bohaterami. Zaludniają go znani i uwielbiani superbohaterowie - m.in. Iron Man, Spider-Man, Hulk, Kapitan Ameryka, Hawkeye, czy drużyna X-Men; ich przeciwnicy, jak Magneto, Thanos, Zielony Goblin, czy Red Skull; a także antybohaterowie - jak Venom czy Punisher lub Deadpool.

Świat Marvela jest wariacją na temat znajomej rzeczywistości geopolitycznej. Akcja opowieści  o superbohaterach rozgrywa się najczęściej w istniejących miastach (jak Nowy Jork, Los Angeles, czy Moskwa), zaś jej tłem bywają ważne historyczne wydarzenia (jak II Wojna Światowa, kryzys kubański lub wielka depresja). W tych opowieściach pojawiają się jednak miejsca fikcyjne (jak państwo Sokovia) oraz elementy nadprzyrodzone - odległe galaktyki, obce wymiary, podróże w czasie oraz alternatywne wersje znanej rzeczywistości. Bohaterowie spotykają się, tworząc superbohaterskie drużyny (jak Avengers, czy Defenders), ich przeciwnicy często zmieniają front i stają po stronie dobra (jak Magneto bądź Nebula), a sam superbohaterski kostium bywa przechodni - Kapitanem Ameryką są zarówno Steve Rogers, jak i Sam Wilson (Falcon), Spider-Manem - Peter Parker i Miles Morales.

Ojcem chrzestnym tego świata jest nieżyjący już, legendarny autor komiksów Stan Lee, który pojawiał się gościnnie w filmach, grach i serialach. Zaś filmowo-serialowym centrum jest Marvel Cinematic Universe (MCU), w skład którego wchodzą filmy i seriale realizowane przez Marvel Sudios nieprzerwanie od roku 2007 i premiery "Iron Mana". Do mniejszych cykli zalicza się m.in. cykl filmów o X-Men (Fox), różne wersje historii o Spider-Manie (Sony Pictures), lub trylogia "Blade-wieczny łowca" (New Line Cinema). Świat Marvela jest rzeczywistością wielopoziomową i niejednorodną - dziełem wielu twórców, polem licznych eksperymentów (rebootów i remake'ów) oraz esencją niemal dziewięćdziesięcioletniej historii wydawnictwa.

Więcej Mniej
gatunkiAkcja / Sci-Fi / Animacja
Deadpool & Wolverine
Zwiastun nr 1 (polski)
Echo
Zwiastun nr 1 (polski)
Madame Web
Zwiastun nr 1
X-Men '97
Zwiastun nr 1
Spider-Man: Poprzez multiwersum
Zwiastun nr 2
Ja jestem Groot
Zwiastun nr 1 (polski)
Marvel's Blade
Zwiastun nr 1 - TGA 2023
Marvel 1943: Rise of Hydra
Zwiastun nr 1
Marvel's Wolverine
Teaser nr 1 - PlayStation Showcase 2021
Serial Killers
Serial Killers "Loki" - sezon 2. Dwa pierwsze odcinki

Z całym szacunkiem do MC, ale poziom z 3-ech ostatnich części (zwłaszcza z 1-ej) jest dla nich nieosiągalny. Za dowód niech posłuży każdemu pierwsza scena z pierwszego Blade'a:
https://www.youtube.com/watch?v=o7YzoKTk-bM.


Klimat oryginalny i niepodrabialny.

To chyba plotka. Bo to byłoby znowu niepotrzebną przesadą. Czy zamiast kolejnej bezpodstawnej przeróbki płci lub koloru nie mogli po prostu wybrać innego heralda? Na przykład Plasmę? Czy jakąkolwiek istniejącą już kobiecą postać?

Marvel jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones