Robert Pattinson jako Drakula? Gwiazdor "Batmana" negocjuje rolę w filmie Chloé Zhao

youtube.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Pattinson+jako+Drakula+Gwiazdor+%22Batmana%22+negocjuje+rol%C4%99+w+filmie+Chlo%C3%A9+Zhao-150438
Robert Pattinson jako Drakula? Gwiazdor "Batmana" negocjuje rolę w filmie Chloé Zhao
źródło: Getty Images
autor: Victor Boyko
Robert Pattinson zdobył międzynarodową popularność dzięki kreacji wampira Edwarda w kasowej "Sadze Zmierzch". Teraz Brytyjczyk ma szansę wcielić się w najsłynniejszego krwiopijcę w dziejach popkultury. Dziennikarz Daniel Richtman twierdzi, iż aktor negocjuje tytułową rolę w filmie Chloé Zhao pt. "Dracula".

"Dracula": co wiemy o filmie?O tym projekcie pisaliśmy po raz pierwszy dwa lata temu. Zapowiadany jako western science fiction film opowie o tym, jak hrabia Drakula budzi się po wielu latach w świecie przyszłości. Tak jak w poprzednich dziełach Zhao głównym tematem utworu będzie samotna egzystencja na marginesie społeczeństwa.

GettyImages-1348765736.jpg Getty Images © Alessandra Benedetti


Projekt powstaje dla studia Universal i ma wpisać się w nową strategię studia wymyślania na nowo kanonu jego ekranowych "potworów". Taki kierunek zainicjował "Niewidzialny człowiek" Leigh Whannella. Zhao będzie scenarzystką, producentką i reżyserką filmu.

Zawsze fascynowały mnie wampiry i idea Innego, którą uosabiają - przyznaje laureatka Oscara za "Nomadland" - Jestem podekscytowana, mogąc zaproponować nową wersję tak uwielbianej postaci.

Chloé zawsze kieruje swój obiektyw ku historiom pomijanych i niezrozumianych - dodaje Peter Cramer, szef Universal Pictures - Cieszymy się, że możemy pracować z nią nad wymyśleniem na nowo jednego z najbardziej ikonicznych outsiderów, jakich kiedykolwiek stworzono.

Robert Pattinson: najważniejsze roleRoberta Pattinsona mogliśmy zobaczyć ostatnio w roli Człowieka Nietoperza w widowisku Matta Reevesa zatytułowanym "Batman". 36-letni aktor zadebiutował na ekranie niewielką rolą w "Vanity Fair. Targowisku próżności" z 2004 roku. W serii filmów o przygodach Harry'ego Pottera wcielał się w Cedrica Diggory'ego. Ogromną popularność przyniosła mu rola Edwarda Cullena w sadze "Zmierzch". Na uwagę zasługują jego występy w takich filmach jak "Mapy gwiazd" Davida Cronenberga, "Good Time" braci Safdie, "High Life" Claire Denis, "Król" Davida Michôda, "Lighthouse" Roberta Eggersa czy "Tenet" Christophera Nolana. Aktualnie na etapie postprodukcji znajduje się wyreżyserowany przez laureata Oscara Joona-ho Bonga dramat sci-fi "Mickey 17", w którym Pattinson wciela się w tytułową rolę. W najbliższej przyszłości aktora zobaczymy także w drugiej części "Batmana", a także mrocznej satyrze Adama McKaya "Average Height, Average Build".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones