Adam Woronowicz

8,0
47 336 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam Woronowicz

Moim zdaniem jeden z najlepszych złych polskiego kina

pwierzbowski

potwierdzam. umie zagrać skur*ysyna ;)

pwierzbowski

fajnie zagral ta postac ale jezeli chodzi o "zlo" to jeszcze do takiego Rappkego,Mongola czy Zvonarieva to mu duzo brakowalo ;p

sokkerowiec1

Mongoł jest brutalnie zły. Zvonariev to taki wesołkowaty psychopata. Płk. Wasilewski gra świdrującym spojrzeniem i powalającym tonem głosu.

sokkerowiec1

I tak uważam, że największym sukinsynem jakiego można było pokazać w Czasie honoru to jest Rainer. Wasilewski jest drugi w kolejności ;)

pwierzbowski

choć umie i znakomicie zagrać postać pozytywną (chodzi mi o bł. ks Jerzego Popiełuszkę) w filmie Popiełuszko Wolność jest w nas

pwierzbowski

Płk. Wasilewski to żaden najlepszy "zły". To zastraszony tchórz co s**ł w gacie za każdym razem jak słyszał głośniejsze kroki na korytarzu urzędu. Zakompleksiony i kompletnie pozbawiony charyzmy, którą niestety musi mieć prawdziwy czarny charakter. Taki sobie pospolity karierowicz z chorymi ambicjami, idący dosłownie po trupach w obronie własnego tyłka. Takie jest moje zdanie.

bobomaya

"pospolity karierowicz z chorymi ambicjami, idący dosłownie po trupach w obronie własnego tyłka" - czyżby w ubecji dało się znaleźć innych? zdrowych idealistów myślących o bliźnim?

pwierzbowski

Oczywiście, że nie. Mój komentarz nie dotyczył charakterystyki Wasilewskiego jako dobrego czy złego ubeka, tylko był odpowiedzią na twierdzenie, że jest on jednym z najlepszych złych polskiego kina. Według mnie jako postać nie zasłużył sobie na to miano. Nie miał w sobie niczego czym wyróżniałby się z ówczesnego tłumu jemu podobnych kanalii. W dodatku cały czas panicznie się wszystkiego bał.

pwierzbowski

Tez tak uwazam. Idealnie potrafi grac zle postacie. Jako Wasilewski byl malym, cichym skur*ysynem, pozbawionym jakichkolwiek emocji. Samym spojrzeniem i tonem glosu potrafi przedstawic zlo lepiej niz wypruwajacy flaki seryjny morderca.

PS.
Jeden z najlepszych polskich aktorow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones