Adam Woronowicz

8,0
47 336 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam Woronowicz

Dobry aktor i do tego świetnie obsadzany ale zastanawia mnie dlaczego nigdy się nie uśmiecha -
czy potrafiłby zagrać zwariowanego, wyluzowanego wesołka? Zwykle grywa role bohaterów
prawych, z zasadami, moralizujących. Mówi smutnym, cichym głosem, jest jakby obrażony,
przybity, podłamany, bez życia. Ze wszystkich ról w jakich go widziałam najbardziej podobał mi się
w "Drodze wewnętrznej".

czubajka_filmweb

A ja nie zgodzę się co do tego ,,smutnego głosu":). Myślę, ze on mówi tak normalnie, swoim zwykłym tonem, że już ma taki, a nie inny głos. A tak na marginesie, to uwielbiam ten jego głos:) , nie wiem jak inni to odbierają, ale dla mnie jest bardzo ciepły i charakterystyczny, podobnie ma według mnie Anthony Hopkins i Alan Rickman;). Myślę, że potrafiłby zagrać jakąś wesołą postać, bo jest świetnym aktorem i na pewno to potrafi, aczkolwiek muszę przyznać że jego twarz i ten głos sprawiają wrażenie, że jest opanowanym, zrównoważonym człowiekiem( ale nie flegmatycznym!:) Tak w ogóle to obejrzałam kilka jego wypowiedzi i jeszcze jego Świadectwo i tam właśnie doskonale widać ten taki wewnętrzny spokój ( to samo można zobaczyć w ,,Popiełuszko...", no ale wiadomo, że to rola).:)

Margheria

Spokojny i religijny człowiek. Trochę w nim za mało energii.

czubajka_filmweb

pamiętam że przez ten smutny głos i styl bycia Wojewódzki gniótł go strasznie w programie, trochę ostro pojechał wtedy.

czubajka_filmweb

Jeśli ktoś ma dość poważnych/ponurych ról Woronowicza powinien zobaczyć jego epizod w "Rewersie"! Obłędny! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones