Adek Drabiński 

Arkadiusz Drabiński

5,9
228 ocen pracy reżysera
Adek Drabiński
Reżyser. Absolwent Wydziału Malarstwa PWSSP w Łodzi (1974). Przez osiemnaście lat przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok filmów dokumentalnych i reklamowych, teledysków oraz odcinków seriali telewizyjnych nakręcił też dwa krótkometrażowe filmy fabularne - "Recital" (1984) i "Deceit" (I986). Do kraju powrócił w 1992.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 października 1948

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

W 1974 roku ukończył Wydział Malarstwa PWSSP w Łodzi.
W 1979 r. ukończył studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
W 1999 roku zdobył nagrodę za reżyserię na 8 Festiwalu Polskich wideoklipów "Yach Film '99" za teledysk "Wspomnienie" Anny Marii Jopek i Michała Żebrowskiego.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

które funkcjonuje od wielu lat (jak w innej dziedzinie Szpakowski).

Ostatnio wpadła mi w ręce książka, która z powodzeniem może zainteresować widzów "Rozlewiska", jeżeli ktoś będzie chciał się pokusić o ekranizację.

Katarzyna Michalak "Sklepik z niespodzianką-Bogusia". Tytuł może mało chwytliwy, ale czyta się świetnie i równie dobrze może oglądać ;)

Sprawa jest troszkę dziwna. Kiedyś myślałem, że facet ma na imię Adrian. Zgodnie z wikipedią jego imię to PRAWDOPODOBNIE Arkadiusz (czyli też zero pewności), z kolei ja sam spotkałem się z sugestią, że Adek ma na imię... Dariusz. O co tu chodzi, dlaczego jego prawdziwe imię jest owiane taką tajemnicą?

Wyreżyserował jeszcze 5 odcinków Rodziny zastępczej plus: 322, 323, 324, 325 i 326. Zastąpił Wojciecha Nowaka, a następnie został zastąpiony przez Przemysława Angermana.

Czemu nic nie kręci. Chyba kasa warziejsza i kreci seriale.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones