Adek Drabiński 

Arkadiusz Drabiński

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":202,"rate":5.881188118811881,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":13,"rate":5.923076923076923,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":4,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":2,"rate":5.5,"desc":"oceny","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
5,9
202 oceny pracy reżysera
Adek Drabiński
Reżyser. Absolwent Wydziału Malarstwa PWSSP w Łodzi (1974). Przez osiemnaście lat przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok filmów dokumentalnych i reklamowych, teledysków oraz odcinków seriali telewizyjnych nakręcił też dwa krótkometrażowe filmy fabularne - "Recital" (1984) i "Deceit" (I986). Do kraju powrócił w 1992.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 października 1948

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

W 1974 roku ukończył Wydział Malarstwa PWSSP w Łodzi.
W 1979 r. ukończył studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
W 1999 roku zdobył nagrodę za reżyserię na 8 Festiwalu Polskich wideoklipów "Yach Film '99" za teledysk "Wspomnienie" Anny Marii Jopek i Michała Żebrowskiego.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • które funkcjonuje od wielu lat (jak w innej dziedzinie Szpakowski).

  • Ostatnio wpadła mi w ręce książka, która z powodzeniem może zainteresować widzów "Rozlewiska", jeżeli ktoś będzie chciał się pokusić o ekranizację. Katarzyna Michalak "Sklepik z niespodzianką-Bogusia". Tytuł może mało chwytliwy, ale czyta się świetnie i równie dobrze może oglądać ;)

   • Sprawa jest troszkę dziwna. Kiedyś myślałem, że facet ma na imię Adrian. Zgodnie z wikipedią jego imię to PRAWDOPODOBNIE Arkadiusz (czyli też zero pewności), z kolei ja sam spotkałem się z sugestią, że Adek ma na imię... Dariusz. O co tu chodzi, dlaczego jego prawdziwe imię jest ... więcej

   • Wyreżyserował jeszcze 5 odcinków Rodziny zastępczej plus: 322, 323, 324, 325 i 326. Zastąpił Wojciecha Nowaka, a następnie został zastąpiony przez Przemysława Angermana.

    • Czemu nic nie kręci. Chyba kasa warziejsza i kreci seriale.