Agnieszka Jaskółka 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1463,"rate":6.722488038277512,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":6,"rate":5.666666666666667,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":3,"rate":8.333333333333334,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
6,7
1 463 oceny gry aktorskiej
Agnieszka Jaskółka
W 1992 roku po wygraniu castingu otrzymała jedną z głównych ról w Psach Władysława Pasikowskiego, filmowej próbie rozliczenia z epoką PRL-u. Obraz, który wywołał wiele kontrowersji i różne skrajne oceny recenzentów, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez widzów.

Jaskółka wcieliła się w postać Andżeli, nastoletniej, ponętnej kochanki głównego bohatera, granego przez Bogusława Lindę, która w pewnym momencie zdradza go z jego przyjacielem (Marek Kondrat). Rola Jaskółki, podobnie jak i większość innych kreacji aktorskich w tym filmie, spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyków. Na XVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała za nią nagrodę dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej.

Po swoim debiucie filmowym ukończyła prawo na uniwersytecie i nigdy więcej nie zagrała w filmach[1]. W tym czasie pracowała m.in. jako modelka, mieszkała w Paryżu, San Francisco, Los Angeles i Chicago.

Na duży ekran powróciła w 2009 roku. Najpierw pojawiła się gościnnie w w serialu "Teraz albo nigdy!", a następnie wystąpiła w debiucie reżyserskim Cezarego Pazury "Weekend". W 2010 r była gościem programu Dzień Dobry TVN.


1992 - XVII Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni:
* Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą za Psy
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 maja 1978

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

nagrody: 1 nagroda

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych