Agnieszka Podsiadlik 

7,4
2 596 ocen gry aktorskiej
Agnieszka Podsiadlik
Agnieszka Podsiadlik urodzona w 1981 w Sosnowcu, absolwentka PWST w Krakowie. Na trzecim roku studiów przyjęła propozycję udziału w autorskim projekcie Grzegorza Jarzyny "Teren Warszawa", następnie dołączyła do zespołu Teatru Rozmaitości i gra w nim do dziś.  

Zaczynała od  udziału w eksperymentalnych spektaklach min. "Zaryzykuj wszystko" w reż. Grzegorza Jarzyny, czy ''Uwięzieni'' w reż. Marcina Wrony. Przez kolejne 10 lat spotkała na swojej drodze wielu poszukujących twórców, których projekty były wielokrotnie nagradzanymi wydarzeniami artystycznymi. Do najważniejszych "podróży" teatralnych należą min. "Nietoperz" Kornela Mundruczo (Grand Prix za kreację aktorską na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych), "Ragazzo de'll Europa" i "Jackson Pollesch" Rene Pollescha, "Miedzy nami dobrze jest" Grzegorza Jarzyny, "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" Przemysława Wojcieszka (nominacja do aktorskiej nagrody Feliks Warszawski), "Helena S." Aleksandry Koniecznej (nominacja do aktorskiej nagrody Feliks Warszawski) - na scenie TR Warszawa. W międzyczasie aktorka gościnnie zagrała min. główną rolę Klary Zachanassian w "Wizycie starszej pani" w reż. Wojtka Klemma w Luzerner Theater w Szwajcarii, czy główną rolę Lizy w "Pasażerce" w reż. Natalii Korczakowskiej w Teatrze  Współczesnym we Wrocławiu. Brała także udział w realizacjach Teatru Telewizji.

Filmowym wyborom Agnieszki Podsiadlik zawsze przyświeca ciekawość pracy z niezależnymi artystami. Wystąpiła w wielu produkcjach, które później pokazywane były na najważniejszych światowych festiwalach, jak min: "Jestem" i "Pora umierac" Doroty Kędzierzawskiej, "Goyta" w reż. Joanny Jurewicz , "Z daleka widok jest piękny" Anki i Wilhelma Sasnalów, "Sąsiady" Grzegorza Królikewicza, "Sekret" i "Jak całkowicie zniknąć" Przemysława Wojcieszka.

Szerszej publiczności aktorka znana jest ze znakomitych seriali "Ekipa" oraz "Głęboka woda" - projektów współreżyserowanych przez Agnieszkę Holland, Magdalenę Łazarkiewicz i Kasię Adamik.

W swojej pracy chętnie podejmuje wyzwania, które dają szanse prawdziwego rozwoju i odkrywania nowych przestrzeni w sztuce.


więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1981

miejsce urodzenia: Sosnowiec, Polska

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną (PWST) im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Fenomenalna!!!!!


Nadal ubolewam nad niemożnością dodawania do filmwebu sztuk Teatru Telewizji.

Genialnie podrobiła akcent Niemki. RE WE LA CJA.

Naprawdę świetna aktorka. Widziałem ją w "Cokolwiek sięzdarzy, kocham Cię" w TR. Świetnie gra i jest naprawdę bardzo ładna.

Żadna inna Klara nie wywarła na mnie takiego wrażenia "Lada dmuchnięcie tę iskrę roznieci" :)

Z Agnieszka chodzilem do I LO im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Byla rok wyzej. Pamietam ze od zawsze miala talent aktorski , a na wlasne oczy przekonalem sie o tym kiedy w jakims przedstawieniu szkolnym grala role diabla ;) Pamietasz Aga ? ;) Ogolnie wroze spory sukces bo to wybitna osóbka ! Pozdrawiam...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones