Odtwórz Zwiastun nr 1 1:39
Film

2009 1 godz. 50 min.
6,8 14 668
ocen
6,8 10 14668
7 226
chce zobaczyć
{"rate":4.66667,"count":3}
{"id":"478499","linkUrl":"/film/Zero-2009-478499","alt":"Zero","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/84/99/478499/7284052.2.jpg"}
Prezes dużej firmy zatrudnia agencję detektywistyczną do śledzenia własnej żony. Tą decyzją wprowadza w ruch spiralę zdarzeń.

Zobacz Zero zwiastun

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złota Kaczka Najlepszy aktor sezonu 2009/2010 w roku 2010 dla Marian Dziędziel także za: Miasto z morza (2009), Dom zły (2009)
{"userId":"875720","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/84/99/478499/147045.2.jpg","title":"Matematyka kina","link":"/reviews/recenzja-filmu-Zero-8715","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Matematyka kina
Największym sukcesem reżysera jest to, że prawie każdą wadę jego filmu można obrócić w zaletę. Weźmy aktorów... ... czytaj więcej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Zero
Zero (2009) Zwiastun nr 1 1:39
Zero | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2009 | Film W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesmen potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym "tak" uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenieW wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesmen potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym "tak" uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.

dystrybucja
studio
Opus Film / Platige Image (koprodukcja) / Polski Instytut Sztuki Filmowej (finansowanie) / Więcej...
data produkcji
2009
tytuł oryg.
Zero
inne tytuły
Film kręcony był w Łodzi (ul. Traugutta, Wróblewskiego, Lipowa) oraz Warszawie.
Film kręcono w dniach od 5 kwietnia do 20 maja 2008 roku.
Na tablicach rejestracyjnych samochodów wszystkich bohaterów filmu widnieją litery DOE. Żadne z polskich miast nie posiada takich tablic.
W USA nazwiskiem John Doe (lub Jane Doe dla kobiet) określa się ludzi niezidentyfikowanych lub o ukrytej tożsamości. Nazwiska używa się też potocznie dla określenia zwykłego szarego obywatela (np. Jan Kowalski w polskich realiach).
Napisy na tablicach rejestracyjnych mają określać anonimowy charakter miasta, w którym się toczy akcja (choć na niektórych ujęciach widać, że samochody na poboczu mają rejestracje warszawskie).
Pełnometrażowy debiut Pawła Borowskiego "Zero" to 24 historie nieszczęśliwych osób. I na tym stwierdzeniu mógłbym zakończyć krótkie streszczenie fabuły, bowiem jak ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 81%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ten dziwny film

  zby3szek ocenił(a) film na 8

  przywraca mi wiarę w polskie kino. Choć to perełka wśród młodych twórców, to jednak perełka, która mówi, że się da i wystarczy umieć :) A muzyka genialna. Jakbym nie widział Kamili Baar i reszty, to myślałbym, że to film Jarmuscha.

 • O co choszi ?

  Misio_mag ocenił(a) film na 3

  Może mi ktoś wyjaśnić o co w tym filmie chodzi, w jaki sposób się łączyły te wszystkie wątki? Niby jak prezes "jednym "tak" uruchamia lawinę wydarzeń"? Przecież on tylko kazał śledzić tym dwóm jego żonę, czemu oddał te 7 tysi temu gościowi od gazet ??

 • Producenci TVN od Brzyduli ?

  perun_6

  Nie jestem fanem seriali, ale moja rodzina oglądała z zapartym tchem serial Brzydula produkcji TVN. Ostatnio razem oglądaliśmy ZERO. Co chwila, ktoś z fanów stwierdzał: aktor z Brzyduli, aktorka, statysta .... generalnie jak z ciekawości sprawdziłem, 80% aktorów z filmu Zero grało w serialu ... więcej

 • Zero - i wszystko jasne

  Chrus_T ocenił(a) film na 3

  Ja wiem, że to ma być mocne kino. Ja wiem, że w polskim kinie zawsze ktoś musi mówić "wyp ... k...", jeździć Porsche i machać giwerą. Ale czemu w kinie hiszpańskim, francuskim, włoskim czy skandynawskim da się to zrobić tak, żeby film był ciekawy bez sięgania po najprostsze, a chwytliwe ... więcej

  1
  • Żenada

   bartolomej_2006 ocenił(a) film na 3

   "Zero" tytuł -zero film, oglądałem z ciekawością tylko dlatego że myślałem że wszystkie wątki połączą się w fajny sposób.Niestety fabuła wysrana z dupy, daję 3.