Al PacinoI

Alfredo James Pacino

9,0
130 454 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Al Pacino

Jak taki geniusz, najlepszy aktor wszech-czasów mógł dostać tylko jednego oskara, dla mnie to skandal :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
GeraltRiv

Filmwebowa kultura.

GeraltRiv

kto ci wystukuje tekst na klawiaturze niedorozwoju ?

kiki_zjada_guziki

Ja zauważyłem taką zależność, iż świetni aktorzy najczęściej są doceniani przez samych widzów niż "dawców Oscarów". Po ostatnim rozdaniu tych nagród jednak uważam, że brak Oscar to sukces bo te nagrody są niezwykle stronnicze i wg mnie nie otrzymują ich osoby zasługujące na nie.

Barti1912

'te nagrody są niezwykle stronnicze' - coraz bardziej jestem przekonana, że jedyny sposób na poznanie wartości filmu/aktora to po prostu włączenie filmu i wycięcie z dnia 1,5 h na pełny seans
zdarzało mi się zanosić do miejscowej biblioteki DVD z filmami wytapetowanymi Oscarami, kupionymi 'na statuetkę', po tym jak patrzyłam na pasek przewijania cały seans

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kiki_zjada_guziki

Zgadzam sie z tobą.
Pozdrawiam.

kiki_zjada_guziki

Sam siebie zgłaszaj, funkadelic, czy tam kiki, killafornia itd., popatrz na "kulturę" większości swoich wypowiedzi, dorównującą, a nawet prześcigającą tego tu Geralta.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kiki_zjada_guziki

Tak, to ja mam żałosne życie, to ja muszę zakładać sobie kilka kont, żeby popierać samego siebie w "dyskusjach". Żenujący jesteś kolego, bo udajesz kobitę. Już ci mówiłem funkadelic, kiki, killafornia, black_bastard, pasikonik1977 - nie każde prowokacje uchodzą bezkarnie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kiki_zjada_guziki

Nie udław się guzikiem, funkadelic, bo więcej nie będzie się z kogo śmiać na filmwebie

adlerxx

nudzisz

kiki_zjada_guziki

A tak w ogóle, przecież podobno brzydzisz się donosicielstwem i nazywasz takich, co piszą do adminów "ubekami".
Filozofia Kalego panie funkadelic?

kiki_zjada_guziki

Skandal to był i to wielki że nie dostał oscara za ojca ojca chrzestnego 2 , moim zdaniem to jedna z najlepszych kreacji w historii kina , tyle lat mineło a cały czas mnie to gryzie

Michal17

Rola Tonego Montany duzo lepsza. W Scarface pozamiatal wszystkich, rola w Godfatherze 2 przy Montanie jest srednia. Dla mnie to jest najlepsza kreacja w historii kina.

kiki_zjada_guziki

Tony był miejscami jak dla mnie przerysowany, powiedziałbym 'overacting'. Za to jako Michael w II części był doskonały, najlepsza rola w jego karierze i moja ulubiona jaką przyszło mi oglądać.

Jaceks_21

nie ma mowy o zadnym przerysowaniu, Montana mial taki charakter i wlasnie Pacino to idealnie odegral.
Rola na pewno duzo trudniejsza i wymagajaca od Michalea Corleone, no i bardziej kultowa. Napewnokreacja M.C. nie ejst najlepsza jego rola, bo nawet nie jest w 5tce pierwszej.

kiki_zjada_guziki

W "Zapach kobiety" był dla mnie lepszy niż w obu gangsterniakach.

Hnyszard

On wszędzie jest swietny :)

kiki_zjada_guziki

Jako Montana był bardzo dobry, to dla mnie jego rola nr.2. Po prostu wolę Ala jako Michaela, zresztą wiele rankingów dotyczących najlepszych ról w historii kina wysoko stawia tę kreację, wyżej od tej z 'Scarface'.

Jaceks_21

Ale nieoficjalnie to Montana jest jego najlepsza rolą :)
Bardziej kultowa postac z reszta, wiecej gadzetow cytatow czy innych takich aspektow, ktore sa wykorzystywane w kulturze masowej pochodza ze Scarface :)

kiki_zjada_guziki

Widocznie Akademia sądzi, że Pacino kilka razy zagrał taką samą rolę, dał się zaszufladkować jako gangster..

kiki_zjada_guziki

Jak dla mnie jeszcze lepszy niż w Godfatherze i Scarface był w Dog Day Afternoon, ta postać ganstera-rabusia jest idealna.

kiki_zjada_guziki

Święta prawda. Dla mnie to też jest najwybitniejszy aktor w całej historii kinematografii, a tylko jeden oscar na jego koncie, to jakaś kpina. Powinien co najmniej dostać jeszcze za rolę Tony`ego Montany w "Scarface"; jest to dla mnie najlepszy popis gry aktorskiej w dziejach i za :Ojca Chrzestnego II" To jest minimum.

kiki_zjada_guziki

Spokojnie, kiki, w lutym zobaczymy Ala odbierającego statuetkę za najlepszą rolę pierwszoplanową w dramacie "The Humbling". Trzeba być dobrej myśli! ; )

pillongrill

No mam taką nadzieje, ze coś zgarnie, bo aż obciach, żeby taki geniusz żył z jednym Oskarem na koncie, a taki D. D. Lewis przy całej klasie tego aktora ma 3, a jest niżej w hierarchi aktorskiej od Pacino.

kiki_zjada_guziki

DDL niżej w aktorskiej hierarchii od Pacino? Nie twierdzę, że jest lepszy, ale to mniej więcej ten sam poziom.

kiki_zjada_guziki

Najlepszy aktor wszech czasów, Jack Nicholson dostał 3 Oscary :-)

użytkownik usunięty
RustyRyan

Powinien dostać 10.

Nie.

użytkownik usunięty
RustyRyan

To ile

"Lot nad kukułczym gniazdem", "Chinatown", "Zawód: Reporter" to role wybitne, ale musiałbym znać wszystkich nominowanych do Oscara w tamtych latach, aby określić, czy to Jack napewno zasłużył. W sumie "Lot..." i "Zawód..." to ten sam rok (1975).

RustyRyan

A Lśnienie ? Chinatown to 1974, wtedy lepszy był Pacino za Ojciec Chrzestny II, statuetkę zdobył Carney za Harry i Tonto, a jeszcze Hoffman grał w Lenny, Finney zagrał Poirota.

kiki_zjada_guziki

aktor totalny, potrafiący zagrać każdą rolę z niesamowitą charyzmą.

kiki_zjada_guziki

jeden z najlepszych aktorów w historii kolorowego kina - więc oczywiście jest to smutne że Oscary nie odzwierciedlają tego - ale dobrze że ma chociaż jednego może jeszcze kiedyś dostanie jakiegoś specjalnego

Anonim9

Może dostanie, ale nie musi. Dzisiaj Oscary nie są już właściwie wyznacznikiem niczego. A dla każdego szanującego się kinomana Al będzie już po wsze czasy jednym z najlepszych aktorów w historii.

kiki_zjada_guziki

może to lepiej, że nie dostał więcej Oscarów bardzo często po tej nagrodzie załamują się kariery, a Al ma swoich wiernych fanów

kiki_zjada_guziki

Coś ci się pomyliło i to bardzo, bo Największym Aktorem Wszechczasów
jest niezaprzeczalnie Bogart, a potem ewentualnie Pacino.

kiki_zjada_guziki

Najlepszy jest Jaaaaaack N .

użytkownik usunięty
maciekb80

A na twoim avatarze Ryan Gosling...

użytkownik usunięty
kiki_zjada_guziki

Podobnie Nicholson i De Niro którzy mają po 3 Oscary. Moim zdaniem wszyscy powinni mieć już dawno z 10.

De niro nie ma trzech oscarow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones