Al Pacino I

Alfredo James Pacino

8,9
123 241 ocen gry aktorskiej
Al Pacino I
Urodził się w rodzinie włoskich emigrantów w Nowym Jorku. Tam też uczęszczał do Wyższej Szkoły Aktorskiej, którą porzucił by przenieść się do Herbert Berghof Studio. Swoją pierwszą ważną rolę filmową zagrał w 1971 roku w obrazie pt. "Narkomani". Kolejny film - "Ojciec chrzestny" - przyniósł mu nie tylko sławę, ale i nominację do Oscara. Pacino urósł do rangi wybitnego aktora, a każda następna rola tylko to potwierdzała. Tak było do roku 1977, kiedy to artysta uczynił fałszywy krok. Wystąpił wtedy w filmie pt. "Bobby Deerfield", który okazał się kompletną klapą. Podobnie było z następnymi obrazami "...I sprawiedliwość dla wszystkich", "Zadanie specjalne", czy "Rewolucja", które również nie spotkały się przychylnym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i publiczności. 

Popularność odzyskał dopiero w 1989 roku po filmie "Morze miłości". Od tamtej pory pozostaje cały czas na szczycie. W 1993 roku został nominowany do Oscara w dwóch kategoriach: najlepszy aktor i najlepszy aktor drugoplanowy. Al Pacino występował również na Broadwayu. W 1977 roku otrzymał nagrodę Tony za rolę w sztuce "The Basic Training of Pavlo Hummel".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 kwietnia 1940

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 170 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 30 innych nagród i 55 nominacji
awards.label.check_all
Odrzucił rolę Teda Kramera w filmie "Sprawa Kramerów". Otrzymał ją Dustin Hoffman.
John Schlesinger wybrał go do roli Thomasa "Babe" Levy'a w filmie "Maratończyk", ale producent Robert Evans zdecydował się zatrudnić Dustina Hoffmana.
W 1977 roku odrzucił główną rolę jako Roy Neary w filmie "Bliskie spotkania trzeciego stopnia". W jego miejsce obsadzono Richarda Dreyfussa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych