[{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/2183418/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":12,"rate":5.166666666666667,"desc":"ocen"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/2183418/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":11,"rate":6.454545454545454,"desc":"ocen"}}]
5,2
12 ocen gry aktorskiej
Aleksandra Padzikowska


Aleksandra Padzikowska urodziła się 31 marca 1983 r. w Gdańsku. Aktorką została z pasji do teatru i do sceny, która szybko przerodziła się w sposób na życie. 

W 2004 roku rozpoczęła studia w Państwowym Studium Aktorskim im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Już jako studentka zaczęła grać w spektaklach teatralnych. Zaraz po studiach dostała angaż w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. J. Słowackiego w Koszalinie, gdzie pracowała  pięć lat, tworząc wiele bardzo dobrych, ciekawych i głębokich ról. 

Chcąc się nieustannie rozwijać, w 2012 roku przeprowadziła się do Łodzi i zaczęła współpracę gościnną z wieloma teatrami w całej Polsce: Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatrem Latarnia w Białymstoku i Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie.  

Od 2014 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, kilkanaście filmowych i telewizyjnych. 
Jest uczestniczką wielu festiwali filmowych i teatralnych m.in. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni i Warszawskich Spotkaniń Teatralnych. 

Pracowała z takimi reżyserami jak: Wiktor Rubin, Weronika Szczawińska, Marta Malinowska, Piotr Ratajczak, Andrzej Bartnikowski, Janusz Kijowski, Bartosz Konopka, Borys Lankosz, Jerzy Bończak, Cezary Domagała, Anna McCraken, Agnieszka Błońska, Bronka Nowicka, Mara Tamković, Aleksander Gawek, Kinga Dąbrowska. 

Prywatnie interesuje się psychologią i filozofią. Komunikowanie się ze światem poprzez sztukę jest jednym z najistotniejszych aspektów jej życia, dającym wielką radość, spełnienie i rozwój.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 marca 1983

miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska

W 2007 roku została absolwentką Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie (Polska).
W 2014 roku wystąpiła w reklamie piwa Żywiec.

forum osoby Aleksandra Padzikowska

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum