Alex Kingston I

Alexandra Elizabeth Kingston

7,2
1 882 oceny gry aktorskiej
Alex Kingston I
Alexandra Kingston urodziła się 11 marca 1963 roku w Londynie, Wielka Brytania. Jej ojciec jest rzeźnikiem.
Po raz pierwszy zetknęła się z teatrem podczas pobytu w Niemczech, skąd jej matka pochodzi, poznawszy wuja - aktora teatralnego.
W wieku 5 lat zadebiutowała na scenie rolą Archanioła Gabriela. Od tego czasu zagrała w wielu różnych przedstawieniach. Mając 15 lat otrzymała swoją pierwszą profesjonalną rolę w popularnym serialu telewizyjnym - "Grange Hill". Podczas studiów w Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej (RADA) poznała i zakochała się w koledze Ralphie Fiennesie. Małżeństwo trwało zaledwie 4 lata (1993-1997) i zakończyło się rozwodem.
Po ukończeniu studiów dołączyła do zespołu Royal Shakespeare Company występując w takich sztukach jak Otello, Król Lear czy Juliusz Cezar. Znana jest również z wielu ról telewizyjnych m.in. Crocodile Shoes, A Killing Exchange, The Bill. W kinie zadebiutowała filmem "The Cook the Thief His Wife & Her Lover" w 1989 roku. Poza rolą w filmie "The Fortunes and Misfortunes of Moll Flanders" , za którą otrzymała nominację do BAFTA-y dla najlepszej aktorki dostrzeżona została dopiero dołączając w 1996 roku do obsady serialu "ER" (Ostry dyżur).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 marca 1963

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

Aktor
Zdobyła 2 nagrody Aktor, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Ralph Fiennes (05.09.1993 - 28.10.1997, rozwód); 2. Florian Haertel (29.12.1998 - 2010, rozwód), córka Salome Violetta (ur. 28.03.2001); 3. Jonathan Stamp (od 18.07.2015)
Ukończyła Royal Academy of Dramatic Art w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Starała się o rolę w serialu "Gotowe na wszystko".
Ma dwie młodsze siostry: Susie i Nicolę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ona po prostu jest super:)

użytkownik usunięty

Zaczęłam ją oglądać w "Ostrym Dyżurze"potem sobie pożyczyłam z nią "Essex Boys"i często lecą z nią filmy na EuropaEuropa.Najlepsza była jednak w ER.I tak o to ją strasznie polubiłam.Strasznie,strasznie. Pozdrowionka

Ona grała też matkę Laurel Lance w Arrow. Nie wiem, czemu nie ma tej roli na liście.

Powinna zostać wpisana do "Flash Forward: Przebłysk Jutra". Grała tam gościnnie, może w dwóch czy trzech scenach, jednak wystąpiła... Proszę o wpis.

LUDZIE ER POWRACA!!!

użytkownik usunięty

ER wraca!od 6 marca,tvn siedem,od poniedziałku do piątku o 17:10.Alex dopiero w 4 serii,a pokażą nam od początku.9 seria dopiero na jesień,ale dobre i to:)

30.09 , na EuropaEuropa , premiera 'krupiera' ;] jeszcze nie widziałam , ale juz nie moge się doczekac