Alycia Debnam-Carey 

Alycia Jasmin Debnam-Carey

8,5
7 395 ocen gry aktorskiej
Alycia Debnam-Carey
Alycia Jasmin Debnam-Carey przyszła na świat 20 lipca 1993 roku w Sydney. Uczęszczała do Newtown High School of the Performing Arts, gdzie należała do zespołu muzycznego, w którym była perkusistką. Szkołę ukończyła ze wyróżnieniem, otrzymując najwyższe wyniki na egzaminach końcowych. W trakcie edukacji rozważała rozpoczęcie nauki w Konserwatorium Muzycznym w Sydney, jednak zrezygnowała. Swoją karierę aktorską rozpoczęła w wieku 8 lat, kiedy wystąpiła w filmie krótkometrażowym, "Martha's New Coat". Wkrótce potem wyleciała do Stanów Zjednoczonych, aby wystąpić w programie dokumentalnym "Next Stop Hollywood". Dwa tygodnie po przyjeździe udała się na przesłuchanie do serialu "Pamiętniki Carrie", jednak nie została zaangażowana. Niebawem otrzymała główną rolę w horrorze "Where the Devil Hides".

W 2014 roku rozpoczęła pracę na planie serialu "Galyntine", jednak ostatecznie produkcja została anulowana po pierwszym odcinku. Następnie otrzymała rolę w serialu "The 100", gdzie wcieliła się w postać Lexy. Jej kreacja została pozytywnie przyjęta przez krytyków, a aktorka uzyskała rzesze oddanych fanów. W międzyczasie została zaangażowana do serialu "Fear the Walking Dead". Na okres kręcenia zdjęć przeniosła się do Los Angeles, a później do Meksyku. Z powodu kolidujących zobowiązań do produkcji, musiała zrezygnować z udziału w "The 100", co wywołało sporo kontrowersji, a oglądalność serialu spadła.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 lipca 1993

miejsce urodzenia: Sydney, Australia

wzrost: 165 cm

W 2011 roku ukończyła Newtown High School of the Performing Arts w Newtown (Sydney, Australia).
Ubiegała się o tytułową rolę w serialu "Pamiętniki Carrie". Ostatecznie angaż otrzymała AnnaSophia Robb.
Jej matką jest Leone Carey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

j/w

Czemu nie ma w filmografii informacji, że zagrała/gra w serialu the 100 Lexę? Przecież to była bardzo ważna postać w drugim sezonie(oby była również i w trzecim), a Alycia zagrała ją obłędnie!

Uwielbiam ją! W ,,The 100'' grana przez nią Lexa była rewelacyjna - według mnie, najlepsza bohaterka. Jako Alicia w ,,FTWD'' też spisała się świetnie. Życzę jej dalszych dobrych ról!

W niektórych ujęciach wygląda jak młodsza Vera Farmiga :D

Oglądając FTWD nie jestem w stanie odpędzić od siebie wrażenia, że jest uderzająco podobna do 'starej' Miley Cyrus. Co myślicie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones