AnnaSophia Robb 

7,9
6 788 ocen gry aktorskiej
AnnaSophia Robb
AnnaSophia Robb, błękitnooka blondynka, zaczęła swoją karierę aktorską od występu w kościele w Kolorado przed pięciuset widzami. Wkrótce potem pokazała się milionom, grając obok Jeffa Danielsa w "Dzięki tobie, Winn-Dixie".

AnnaSophia jest dobrze przygotowana do pracowitego życia przed kamerą. Uprawiała gimnastykę od piątego roku życia, zdobywała nagrody za irlandzki taniec od siódmego, udziela głosu w radiu od ósmego.

"Dzięki tobie, Winn-Dixie" nie było jednak jej pierwszym filmem; zadebiutowała rolą Anny w "Daddy's Day" (film jednak nie został nigdy wydany). Późniejsze ważne role to: gościnny występ w serialu "Drake i Josh" jako Liza i rola Samanthy w telewizyjnej produkcji Warner Bros. "Samantha i Nellie". W 2005 roku wystąpiła w "Charlie i Fabryka Czekolady" obok Johnnego Deppa, odtwarzając nieustannie żującą gumę Violet Beauregarde.

Dwa lata później wystapiła w filmie przygodowym "Most do Terabithii" za który została nominowana do nagrody Critics' Choice. W 2011 roku wystąpiła w dramacie biograficznym "Surferka z charakterem" w którym wcieliła się w postać amerykańskiej surferki Bethany Hamilton zaatakowanej przez rekina, który odgryzł jej lewą rękę. Za tą rolę została nominowana do nagrody Teen Choice.

Można także powiedzieć, że AnnaSophia wytańczyła sobie drogę do filmu, radzi sobie bowiem tak samo doskonale z jazzem, hip-hopem, jak i break-dancem. W 2007 roku zaśpiewała piosenkę "Keep Your Mind Wide Open" skomponowaną na potrzeby filmu "Most do Terabithii". Jest również dobrą pływaczką, jeździ na nartach, biega i szkicuje. Lubi także zwierzęta, a w wolnych chwilach opowiada dowcipy i śpiewa.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 grudnia 1993

miejsce urodzenia: Denver, Kolorado, USA

wzrost: 152 cm

W 2005 roku była twarzą znanej firmy odzieżowej TRAD. Pomogła zaprojektować i zaprezentować linię dla dziewczyn.
Brała udział w przesłuchaniu do roli Rosemary w filmie "Mały Manhattan", angaż otrzymała jednak Charlie Ray.
Pierwotnie to ona miała wystąpić w filmie "Bezcenny dar".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych