Andrzej Chyra

7,9
39 413 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Chyra

ale obiektywnie trzeba przyznać, że jest to obecnie najlepszy polski aktor! Ma na swoim koncie duży dorobek filmowy. Nie zawsze są to świetne role, ale chyba nie oglądałem go jeszcze w złej kreacji. Nawet jeśli film jest zwyczajnie słaby - jego rola - jego postać zwykle bywa jednym z jaskrawszych punktów na ekranie :))
Poza tym ma w sobie jakąś taką filmową charyzmę. Coś co przyciąga ku niemu uwagę - "oko kamery" i nie pozwala o nim zapomnieć. W Polsce, w dobie "bezkrólewia aktorskiego" (bo Linda i Konrad zdają się być na filmowej emeryturze) jest to najjaśniejsza gwiazda naszego podwórka.

srick.pl

ja jestem wielka milosniczka talentu tego pana i z wlasnego doswiadczenia powiem, iz niezmiernie rzadko zdarza sie, ze wybitny aktor teatralny jest takze wybitnym aktorem filmowym... Wiele lat temu ogladalam spektakl "Bachantki" w stolecznym Teatrze Rozmaitosci, ogladalam takze sporo filmów z udzialem Andrzeaj Chyry :)

srick.pl

A ja pokuszę się o inną opinię. Przez swój charakterystyczny głos, taki 'wydech' w mówieniu i dosyć teatralną manierę wydaje mi się on w każdej roli dosyć podobny i w moim odczuciu mało autentyczny. Niezbyt jego postaciom wierzę - zawsze jest ten teatralny plastik w tle, który przeszkadza w zapomnieniu, że to tylko film.

srick.pl

Może i najlepszy, ale ostatnio Dorociński zaczyna go doganiać.

srick.pl

Też tak stwierdzam. Trochę może Żmijewski ma podobną charyzmę.

srick.pl

Wszystko OK, tylko dlaczego "polski aktor"...? Polakiem to on się nie czuje, więc może i my powinniśmy przestać go tak nazywać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones