Andrzej Sekuła

8,4
2 038 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Andrzej Sekuła

jak dla mnie najlepszy operator w polsce, w hollywood i na świecie

Leon_B_Fink

Jeżeli na Świecie, to chyba logiczne, że w Polsce również ;). Nie zgadzam się z tym. Być może jest dobrym operatorem (choć ja jego geniuszu jakoś dostrzec nie mogę - ujęcia są zwyczajne, nie zaskakuje ciekawymi kadrami, dopracowaną kompozycją), ale na pewno nie najlepszym na Świecie. Moim skromnym zdaniem w Polsce też znajdą się lepsi. Czy mógłbyś uzasadnić swoją opinię?

Monika_48

dokładnie, szanuje Andrzeja ale zdecydowanie jest całe mnóstwo lepszych artystów

Monika_48

Ujęcia zwyczajne? Pokaż mi film przed pulp fiction w którym tak pokazano by przemoc, krew... Nadał nowe znaczenie filmowi sensacyjnemu.. Może teraz to nie zaskakuje, ale na początku lat 90 było swego rodzaju novum.

galateaa

nie on wymyślał te ujęcia tylko Tarantino, to jego reżyserski geniusz podziwiałeś... generalnie zdjęcia w PF są bardzo przeciętne

zwol

Bardzo przecietna to jest twoja wiedza na temat sztuki operatorskiej. Kamera w awatarze nic tu nie zmieni. Przykro mi.

Leon_B_Fink

studiuje w pwsftvit ;)

zwol

Tak tak, wiem, że dużo musisz się jeszcze nauczyć, ale to że dopiero studiujesz nie usprawiedliwia Twojej niewiedzy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
zwol

Chyba piszesz sam do siebie.
"studiuje w pwsftvit ","do mojego poziomu nigdy nie podskoczysz","im więcej się wymądrzasz tym bardziej żenujący jesteś"
Kto się wymądrzał podsumował sam siebie. Naprawde śmieszne.

zwol

Poza tym twoje wulgarne wpisy mówią same za siebie.
Na początku myślalem, że rzeczywiście rozmawiam z kimś sensownym, a wszystko wskazuje na to, że jesteś kolejnym sfrustrowanym gimnazjalistą. Na tym poziomie rozmowa nie ma sensu.

Leon_B_Fink

szczekaj dalej ;)

zwol

Braku kultury też uczą w pwsftvit czy moze w gimnazjum?

Leon_B_Fink

Z tym najlepszym operatorem na świecie to lekka przesada...

Redox

Oczywiście że przesada , ale to nie zmienia faktu że mamy najlepszych operatorów na świecie :)

Lecho1523

Dla mnie najlepiej sprawdził się w filmach Tarantino. Można powiedzieć że był jego okiem. Nie zapominajmy jakie robił ujęcia.
to LEGENDY.

Leon_B_Fink

Oj daleko mu do elity. Nawet wśród Polaków nie jest najlepszy. Bartkowiak i Kamiński zostawiają go daleko w tyle.

Mroovkoyad

To twoja opinia, dla mnie jest mistrzem, jego surowy styl bardzo mi odpowiada. Z tym że jest najlepszy na świecie przesadziłem, nie grzebiąc w pamięci chocby Lubezki i Deakens są lepsi. W Pulp Fiction pokazał klase, dla mnie najlepszy operator wśród Polaków.

Leon_B_Fink

najlepszy wśród Polaków? chyba sobie kpisz...

zwol

nie kpię

Leon_B_Fink

w czym jest lepszy od Wolskiego, Kamińskiego, Edelmana, Idziaka, Bartkowiaka?

zwol

W robieniu zdjęć do filmów.
Zrobilem małą gafe, zapominając o panu Pawle, który też jest dla mnie mistrzem. Uważam że Idziak, Bartkowiak, Wolski i Kamiński, nic im nie ujmując, są słabsi od Edelmana i Sekuły, to tylko kwestia estetyki, nie mam zamiaru sie kłucić, każdy ma swój gust i każemu odpowiada coś innego. Tak więc znów weryfikuję swoją opinię, dla mnie Sekula jednym z dwóch najlepszych. Pozdrawiam

Leon_B_Fink

"W robieniu zdjęć do filmów." tzn? robi lepsze światło od któregokolwiek z nich, lepiej komponuje ujęcia i kadry, lepiej inscenizuje akcje i przestrzeń? w czym konkretnie jest lepszy mądralo i jakie wielkie filmy ma na koncie, nie mówiąc już o nagrodach...

zwol

Oczywiscie

Leon_B_Fink

tak myślałem...

Leon_B_Fink

Podobno nawet w galaktyce, choć z tym bym się spierał.

A tak swoją drogą, Olek Krupa to najlepszy aktor w historii.

Leon_B_Fink

No w Polsce nie jest najlepszy. Przeciez nie przyjeli go do Lodzkiej Akademii Filmowej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones