Anne ChevalierI

Anna Chevalier

7,2
47 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anne Chevalier

potem ten alkoholizm. Czy ktoś wie co się z nią działo dalej?

subrealism

W książce "Kobiety mej młodości" Arkady Fiedler napisał że poślubiła jakiegoś Francuza i mieszkała na Tahiti.

Misiek_32

założyła tam hotel i żyła z turystów.

ani europa ani ameryka najwyraźniej nie przypadły jej do gustu...

subrealism

W książce Arkadego Fiedlera "Wiek męski ? zwycięski" z 1976 roku, jest garść informacji o jej życiu po powrocie na Bora-Bora z Europy. Włącznie z wyjaśnieniem skąd "wziął się" u niej alkoholizm, niestety Eugeniu Bodo w tej informacji przedstawiony jest raczej jako czarny charakter :)

tarnowianin

spił ją cy złamał serce?

antofagasta

I to i to ponoć.

subrealism

W sobotnich "wysokich obcasach" (z 8.05.2010) jest o niej obszerny artykuł

alisha

zmarła w 1977 roku na Thaiti. Bodo zdaje się złamał jej serce.

alisha

Prawdopodobnie o tym mowa.
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,7851085,Bodo_i_Reri.html
Świetny artykuł jak dla mnie. Może to trochę pochopne oceniać ludzi po jednym artykule (a o przedwojennym kinie w ogóle guzik wiem) ale żal mi jej, a Bodo będzie chyba jednym z nielubianych przeze mnie aktorów. No i muszę obejrzeć teraz filmy z Reri... eh, poznać taką Tahitankę.

użytkownik usunięty
Adi90a

O, retropudelek ;)

a ja dalej tych filmów nie obejrzałem...

użytkownik usunięty
Adi90a

Na co czekasz? Tu masz "Czarną perłę":
http://www.youtube.com/watch?v=-y9DCsDiwqQ
Studyjna knajpa polinezyjska nie ma jednej ściany, ale za to wąż jest autentyczny (chyba :).

Sam nie wiem, jakoś tak wyszło, ale o dostęp do filmów z nią zadbałem już swego czasu ;)

użytkownik usunięty
Adi90a

Świętny artykuł, a końcówka szczególnie. Przykre, że im nie wyszło, i to z winy Bodo. Wydaję mi się jednak, że nikt nie zasłużył na smierć, jaką zginął Bodo, nie ważne ile serc złamał. Dlatego nie potrafię nie lubić go z powodu Reri ;)

Tak sobie myślę, że ten artykuł miał wzbudzić takie współczucie dla losu Reri i jej historii miłosnej. W rzeczywistości pewnie było jak to w życiu, trochę winy z jednej strony, trochę z drugiej.

użytkownik usunięty
Adi90a

Rzeczywiście, trochę stronniczy ten artykuł. Jak było naprawdę, nikt nie wie, z różnych przyczyn się ludzie rozchodzą, a sami B&R chronili swoje życie prywatne i nie prali brudów na łamach - to były jeszcze te czasy, kiedy ludzie, nawet gwiazdy, nie mieli wszystkiego na sprzedaż.

Przeczytałam ten artykuł i szczerze powiem, że nie sądzę aby Bodo był całkowicie winny rozpadowi ich związku. Chyba zbyt wiele różniło tych dwoje by ich miłość mogła trwać w nieskończoność... Duża różnica wieku, przepaść kulturowa, wykształcenie... Jedyna wina Bodo polega na tym, że zainicjował flirt i przywiązał do siebie kobietę, dla której miłość była czymś znacznie łatwiejszym niż dla Europejczyków, która była tak beznadziejnie słaba wobec przeciwności losu i nieprzygotowana na gorycz porażek i rozczarowań.

" Wydaję mi się jednak, że nikt nie zasłużył na smierć, jaką zginął Bodo ... "
- nasi czerwoni bracia byli jednak innego zdania.
I powielali ją w setki tysięcy razy . . .

ZSGifMan

Moze twoi bracia,bo moi nie

Szon_1972

Kij od szczotki połknąłeś, czy co?

Adi90a

hm, słyszałam, ze matka Boda miała na imię Dorota a tutaj piszą że Jadwiga .. wytłumaczy ktoś?

użytkownik usunięty
Daria2381

Matka Eugeniusza nazywała się Jadwiga Anna Dorota Dylewska. Warto wspomnieć, że pseudonim "Bodo" został utworzony z pierwszych sylab imienia Bohdan (pierwsze imię aktora) i trzeciego imienia matki – Dorota. Pozdrawiam ;)

teraz rozumiem ;) dziękuję bardzo. pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones