Anna Chevalier

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/79583/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":33,"rate":6.787878787878788,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,8
33 oceny gry aktorskiej
Anne Chevalier I
Anne Chevalier, znana jako Reri, przywieziona została z Tahiti do Stanów Zjednoczonych przez niemieckiego reżysera F.W. Murnaua. Pracował on wówczas nad fabularyzowanym dokumentem "Tabu", rozpoczętym przez Roberta Flaherty'ego. W Stanach Zjednoczonych Reri rozpoczęła naukę języków: angielskiego i francuskiego. Później aktorkę wysłano do Europy. Reri zwróciła na siebie uwagę jednego z największych amantów przedwojennego kina polskiego - Eugeniusza Bodo, który zaangażował ją do filmu "Czarna perła", napisanego i nakręconego z myślą o niej.
W życiu prywatnym Bodo i Reri stali się parą, przy czym piękna Tahitanka była pierwszą kobietą, która zatrzymała aktora przy sobie na dłużej. Prawdopodobnie związek ten rozpadł się z powodu alkoholizmu Reri. Aktorka opuściła Polskę w roku 1935. Dwa lata później wystąpiła u Johna Forda w filmie "Huragan", po którym to filmie kariera egzotycznej piękności dobiegła końca.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 1912

data śmierci: 1977

miejsce urodzenia: Bora-Bora, Polinezja Francuska

Ma sześcioro rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych