Arnold Schwarzenegger

Arnold Alois Schwarzenegger

7,9
49 150 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Arnold Schwarzenegger

Bo z tym "Szłorceneger" to lepiej niech się schowają. Pamiętam że kiedyś Charles Dance
wymówił prawidłowo nazwisko Arnolda, czyli "Szwarcenega" ;)

nudecroft

Ja tam ze "Szłorcenegerem" nie mam problemów, angielski rządzi się swoimi prawami, zresztą jak każdy inny język... Gorzej jakby mówili Black Nigga xD

nudecroft

Hamerykanie niech se muwią jak chcom, pies ich j....., gorzej że polscy lektorzy mając amerykanów za wzór cnót i poprawności językowej też wymawiają przez '' ł '' . A może to byli dziennikarze, nie pamiętam, wiem że na pewno słyszałem tą wymowę już parokrotnie w TV

nudecroft

na początku przeczytałem "sztocenegr"

nudecroft

No tak, wymowa angielska i niemiecka różnią się trochę. Ale tak się wbiło w wersji angielskiej, że nawet żona Kevina Sorbo, znająca niemiecki, wymawia to z angielska. Jako niedoszła germanistka potwierdzam - 'szwarcenega'.

TangoAndWaltz

https://pl.forvo.com/word/schwarzenegger/

TangoAndWaltz

Pewnie tak z tym, że wymawiając lepiej czyli bliżej oryginałowi świadczy tylko lepiej o danym człowieku który stara się lepiej wymówić a zatem budzi większy respekt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones