Atom Egoyan

Atom Yeghoyan

6,7
373 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Atom Egoyan

"PODRÓŻ FELICJI" i "GDZIE LEŻY PRAWDA" to drapieżne, ponętne, niezwykle erotyczne obrazy o zepsuciu moralnym, seksie, podglądactwie, chciwości, próżności, władzy.

To także wspaniałe kreacje aktorskie: BOB HOSKINS, KEVIN BACON, COLIN FIRTH, ALISON LOHMAN - zjawiskowi

ATOM EGOYAN to kolejny wybitny voyeur ekranu

AutorAutor

To nie tylko voyeur ekranu. Wg Piesiewicza, współpracownika Kieślowskiego, to także artysta mówiący wiele o współczesności w sposób podobny do Krzysztofa. Dlatego uważam, że Egoyan może byc też w dużej mierze kontynuatorem Kieślowskiego.

Thommy

z pewnością masz rację.

AutorAutor

Doskonały rzemieślnik, wybitny reżyser, potwornie niedoceniony w Polsce.
Wielkie ukłony za mówienie własnym głosem rzeczy ważnych, bez krzykliwości.

AutorAutor

You gotta be kidding me! Podróży Felicji nie widziałem, jednak Gdzie Leży Prawda to zaledwie niezły film i nazwanie go następcą takich mistrzów kina jest dalekie od prawdy. Najnowszym filmem Chloe tylko to potwierdził - kolejna przeciętna produkcja. Nie wiem skąd te ochy i achy nad Egoyanem, może starsze produkcje były świetne, w takim razie muszę się za nie zabrać

Pauleta

"Podróży Felicji" też nie widziałem ale za to widziałem "Klub "Exotica"" (1994) i "Likwidator" (1991) i są to 2 rewelacyjne filmy w Lynchowskim klimacie.

A te nowsze jak "Gdzie leży prawda" czy ""Chloe" to dla mnie średniawki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones