Avan Jogia 

Avan Tudor Jogia

6,4
2 557 ocen gry aktorskiej
Avan Jogia
Urodził się 9 lutego 1992 roku w Vancouver (Kolumbia Brytyjska, Kanada). Jego etniczne pochodzenie jest dość skomplikowane. Matka aktora jest pół Irlandką i pół Walijką, zaś ojciec pochodzi z terenów Gudżaratu (północno-zachodnie Indie). Imię, jakie nosi aktor, nie jest jednak hinduskie. Pochodzi z języka kurdyjskiego, w którym oznacza słowo: woda.
Avan w wieku 13 lat rozpoczął naukę aktorstwa i w dość szybkim czasie przydzielono mu agenta. Rezultatem tych działań było otrzymanie pierwszej roli w filmie telewizyjnym "A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story", gdzie wcielił się w postać latynoskiego chłopca - Dannego Araujo. Jednak najbardziej znaną i kojarzoną z aktorem postacią jest Beck Oliver, jeden z uczniów elitarnej szkoły artystycznej w Hollywood, w serialu komediowym "Victoria znaczy zwycięstwo", w którym aktywnie grał przez 3 lata. Również zabawna, chociaż niewielka, rola Finna w filmie "Wyśpiewać marzenia" z 2012 roku, przyniosła aktorowi większą popularność.
Ze względu na plany dotyczące kariery, a także z powodu angażowania się w życie artystyczne, porzucił szkołę na etapie 10 klasy. Jednym z niedoszłych planów aktora był udział w filmie "Życie Pi", w którym pragnął otrzymać tytułową rolę. Kolejne plany, jakie aktor ma zamiar realizować, to rola u boku jego największego idola - Johnnego Deppa
Poza pracą najchętniej podróżuje, najczęściej do Melbourne i Sydney w Australii, gdyż posiada tam rodzinę.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lutego 1992

miejsce urodzenia: Vancouver, Kanada

wzrost: 178 cm

Ma starszego brata, Ketana Jogia.
W 2013 roku wystąpił w kampanii społecznej "NOH8" przeciw dyskryminacji par homoseksualnych przez większość stanów USA.
Był brany pod uwagę do roli Hugo w filmie "Alita: Battle Angel". Angaż otrzymał Keean Johnson.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych