Emily Blunt 

Emily Olivia Leah Blunt

8,2
58 370 ocen gry aktorskiej
Emily Blunt
Emily Olivia Leah Blunt urodziła się 23 lutego 1983 roku w Londynie (Anglia, Wielka Brytania) jako drugie z czworga dzieci Joanny Mackie (była aktorka i nauczycielka) i Olivera Simona Petera Blunta (prawnik). Emily uczyła się w Ibstock Place School, koedukacyjnej prywatnej szkole w Roehampton. Jako 8-latka Blunt jąkała się. Dopiero w wieku 12 lat, kiedy dziewczynka przygotowywała się do szkolnego przedstawienia, a nauczyciel poprosił ją o zagranie postaci z innym głosem, przestała się jąkać. W latach 1999-2001 uczęszczała do Hurtwood House, gdzie uczyła się dramatu na kursie teatralnym.

W sierpniu 2000 roku Emily została wybrana do występu na festiwalu w Edynburgu. Później wcieliła się w Gwen Cavendish u boku Judi Dench w przedstawieniu "Rodzina królewska", autorstwa Petera Halla w Haymarket Theatre, za co zdobyła nagrodę Evening Standard. W 2002 zagrała Julię w "Romeo i Julii" podczas festiwalu Chichester. Rok później po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w produkcjach "Krwawy tyran - Henryk VIII" Pete'a Travisa i "Boudica" Billa Andersona. W 2004 zdobyła uznanie krytyków i nominacje do nagród BIFA i Złotej Kaczki rolą Tamsin w dramacie Pawła Pawlikowskiego "Lato miłości". W 2005 roku spędziła kilka miesięcy w Australii, kręcąc film "Modliszka" z Susan Sarandon i Samem Neillem. W 2006 zagrała w przeboju box-office'u "Diabeł ubiera się u Prady" (nominacje m.in. do Złotego Globu i BAFTY dla najlepszej aktorki drugoplanowej). Rok później otrzymała Złoty Glob za rolę Natashy w dramacie "Gideon's Daughter". W kolejnych latach zagrała w takich filmach jak: "Młoda Wiktoria" (nominacje do Złotego Globu i BIFY), "Wilkołak", "Władcy umysłów" (nagroda Saturn), "Jeszcze dłuższe zaręczyny" czy "Na skraju jutra" (nagroda Critics Choice). W 2015 Blunt otrzymała rolę agentki FBI, Kate w kryminale "Sicario". Rok później wystąpiła w ekranizacji powieści Pauli Hawkins "Dziewczyna z pociągu". W kolejnych filmach pojawiła się dopiero dwa lata później - były to "Mary Poppins powraca" Roba Marshalla i "Ciche miejsce" w reżyserii męża Blunt, Johna Krasinskiego. W 2021 roku na ekrany kin trafiła druga część horroru "Ciche miejsce 2".

Prywatnie Blunt od 10 lipca 2010 roku jest żoną Johna Krasinskiego (niezapomniany Jim Halpert z serialu "Biuro"). Para pobrała się w posiadłości ich przyjaciela, George'a Clooneya, nad jeziorem Como we Włoszech. Mają dwoje dzieci.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 lutego 1983

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 5 innych nagród oraz 59 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż John Krasinski (od 10.07.2010), 2 córki: Hazel (ur. 16.02.2014) i Violet (ur. 20.06.2016)
Po tym, jak Katie Holmes definitywnie odrzuciła propozycję powrotu do roli Rachel Dawes w filmie "Mroczny Rycerz", stała się jedną z poważnych kandydatek do zagrania tej postaci. Ostatecznie angaż otrzymała jednak Maggie Gyllenhaal.
Była brana pod uwagę do roli Natalie Keener w filmie "W chmurach", jednak ostatecznie otrzymała ją Anna Kendrick.
Była brana pod uwagę do roli Lady Marion w filmie "Robin Hood". Ostatecznie otrzymała ją Cate Blanchett.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Macie czasem takie wrażenie, że kobieta nie jest jakoś super urodziwa, super piękna ale mimo to ma coś jednak w sobie takiego, że patrzysz się w nią jak w obrazek? + świetna gra aktorska też na pewno dopełnia ten efekt .

żeby wszyscy wiedzieli,że mi się podoba,naprawdę

...który nie pozwala oderwać od niej wzroku. Ponadto zdolna bestia z niej :)

ma takie fajne kocie ruchy, no i taki naturalny wdzięk!

Bardzo mi ją przypomina. Podoba mi się dziewczyna, fajna!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones