Bartłomiej Topa

8,2
46 497 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bartłomiej Topa

Czy nie uważacie, że Bartłomiej Topa kojarzy się wszystkim z rolą Zenka ze Złotopolskich.? Mało kto zna jego inne role, filmowe albo wizerunki jakie tworzy na deskach teatru.
Z jednej strony ta rola sprawiła, że stał się rozpoznawalny, z drugiej osoba aktora jest kojarzona z ułomnym mieszkańcem Złotopolic.

Jak myślicie czy żałuje roli Zenka.?

velma_90

Nie... raczej nie - każdy kto widział DZ wie, że tak nie jest. W ogóle odkąd zagrał w Weselu powinien sie tym przestać przejmować tyko robić swoje.

velma_90

A ja pragnęłabym zauważyć, że wpierw trzeba wiedzieć kto to jest Zenek ze Złotopolskich. Założę się bowiem, że wielu ludzi (w tym ja) nie wie kto to w ogóle jest xP

velma_90

mi on strasznie przypomina Gary'ego Oldman'a - szczególnie w kreacji z Leona ! :))

velma_90

Może i kojarzy się z rolą Zenka (a raczej kojarzył, bo wystarczy obejrzeć ze 2 filmy by już całkiem inaczej postrzegać tego aktora), ale zagrać takiego ułomnego Zenka na pewno nie łatwo. Topie wyszło to rewelacyjnie, więc nawet tą rolą w badziewnym tasiemcu udowodnił, że aktor z niego jest nieprzeciętny.

velma_90

kto to Zenek ze Złotopolskich?
a tak poważnie, to jeśli ktoś ogląda polskie filmy to raczej z kojarzy go z "Wesela" i "Domu złego" lub innych

jaskooo

Z rolą Zenka ze Złotopolskich kojarzyć się będzie zawsze ( i prawda jest taka, że zagrał swoją rolę genialnie :) ) Ale tak jak napisał ktoś powyżej: Każdy kto jest na bieżąco z polskim kinem już dawno "wyjął" Tope ze złotopolskiej szuflady. Ja przez bardzo długi czas kojarzyłem A. Grabowskiego tylko i wyłącznie z rolą kretyna-alkoholika z ŚWK (i prawdę mówiąc nie znałem innych jego ról), ale po obejrzeniu między innymi Pitbulla i Odwróconych ( ew. Świadka Koronnego) pan Grabowski stał się dla mnie aktorskim geniuszem i mistrzem w swoim fachu. Tak samo jest z Topą. Są aktorzy, którym udało się w świetnym stylu wyjsć ze swojej dziwnej szuflady.

velma_90

Ja tam jestem pod wielkim wrażeniem jego gry. Świetnie potrafi się wczuć w rolę. Jest przezroczysty. Bardzo mi się podobał w roli Senta w "Trzecim Oficerze" wywarł na mnie ogromne wrażenie. Wielki szacun.

miggie

Nie oglądam serialu " Złotopolscy" , ale mignęły mi jakieś odcinki przed oczami i przyznaję że postać wieśniaczka z zabójczą grzywką na dobre wryła się w pamięć , dlatego podczas oglądania WESELA na dobre nazwisko TOPA zapadło w pamięci. Później jako Sent w Oficerach i oczywiście Dom Zły. O ile filmy mają swój mocny temat, to w serialu tym bardziej pokazał swoją klasę- pełnego zaangażowania i gry w której nie odpuszczał -tylko dlatego że to serial. I chyba tak też było w tasiemcu, gdzie swoją postać zbudował na tyle wiarygodnie , że po iluś tam latach pamięta się "ułomnego mieszkańca Złotopolic".

velma_90

Kojarzy z rolą w Złotopolskich tylko fanom Złotopolskich. Jak ktoś ogląda dobre filmy to zna go z dobrych filmów. Aktor świetny, Smarzowski wie co robi.

von_Loch

Dokładnie kto oglądał Dom zły,wesele czy nawet Białą sukienkę nie będzie kojarzył Topy jako Zenka ze Złotopolskich

velma_90

Niestety zanim zobaczyłem z nim ostatnio dom zły kojarzył mi się właśnie z tym zrąbanym serialem który zawsze moja stara babka oglądała jak byłem mały i nie mogłem przełączyć na nic innego GRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Marcinekk

To prawda,że na początku był kojarzony z rolą Zenka (mi akurat się bardzo podobał w tej roli,trochę podobną miał w "Zróbmy sobie wnuka"gdzie grał postac Kawę),ale tak jak mówicie kto ogląda inne filmy to nie będzie go tylko kojarzył z Zenkiem.Nie tylko "Wesele",ale także "Demony wojny wg Goi" czy "Trzeci oficer".Gdzieś się przebija,choc moim zdaniem za mało wykorzystany aktor.

velma_90

a ja go szczególnie zapamietałem z roli psychiatry w Kuracji Smarzowskiego. Znacie?

velma_90

jak dla mnie jego najlepsza rola-porucznika w złym domu, świetnie zagrał i widać, że stać faceta na więcej niż granie w podrzędnych serialach-szacun

velma_90

mnie się tak nie kojarzy, bo nigdy nie oglądałam "Złotopolskich", poważnie

kociara_4

'' No i te nazwisko, Topa-Wtopa. Wielka wtopa!''
faktycznie, nazwisko ma tyle do rzeczy;] polecam spędzić dzień wolny na zakupach w galerii i posiłku w McDonald's a nie przed telewizorem, z którego i tak nic nigdy nie wyniesiesz. Ostro czy nie ostro, ale nic mnie tak nie drażni, jakw chodzę na porządne forum o porządnym aktorze i czytam takie pierdoły;]

velma_90

A kto ogladal to badziwie Złotopolscy, mi sie kojarzy Topa z Domem Zlym i Weselem, Topa to świetny aktor!Widocznie ludzie nic poza serialami nie oglądacie

velma_90

w ogóle nie kojarzy mi się z tym durnym serialem. dobry aktor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones