Betty Field 

7,8
419 ocen gry aktorskiej
Betty Field
Amerykańska aktorka filmowa i teatralna. Studiowała w American Academy of Dramatic Arts. Po zakończeniu edukacji wyjechała do Londynu, gdzie z powodzeniem grała w teatrze. Jej najbardziej znaną rolą z tego czasu jest ta w sztuce "She Loves Me Not". W 1934 roku powróciła do USA i zadebiutowała na Broadwayu w przedstawieniu "Miss Page Glory". Jako aktorka teatralna odnosiła duże sukcesy i w końcu w 1939 zadebiutowała w filmie "Myszy i ludzie", który pokazał jej talent dramatyczny. W kolejnych latach pojawiała się regularnie zarówno w kinie jak i w teatrze. Do jej najbardziej znanych ról filmowych można zaliczyć te w "Flesh and Fantasy", "Południowcu", "Wielkim Gatsbym", "Pikniku", "Przystanku autobusowym", "Peyton Place", "Butterfield 8" czy "Ptaszniku z Alcatraz". Po raz ostatni pojawiła się na ekranie w 1968 roku w "Blefie Coogana". Natomiast jej ostatnim występem teatralnym była rola w sztuce "All Over". Aktorka była zamężna trzykrotnie. Miała troje dzieci. Zmarła w wieku 60 lat w Hyannis, w stanie Massachusetts (USA) na wylew krwi do mózgu.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 8 lutego 1913

data śmierci: 13 września 1973

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 165 cm

trzykrotnie zamężna: 1. Elmer Rice (12.01.1942 - 1956, rozwód), 3 dzieci: Judith, John i Paul; 2. Edwin J. Lukas (1957 - 1967, rozwód); 3. Raymond Olivere (od 22.03.1968 do jej śmierci)
Zmarła w wyniku wylewu krwi do mózgu w Hyannis (Massachusetts, USA). 
Miała być główną pretendentką do roli Marii w "Komu bije dzwon" (1943), głównie z powodu znajomości języka hiszpańskiego, ale uznano ją za "zbyt amerykańską" i rolę otrzymała Ingrid Bergman, otrzymując nominację do Oscara.
W 1945 roku reklamowała mydło Lux.
  • była kobietą cudnej urody, albo to ten Maks Faktorowicz? :D
    Szkoda, że tak szybko odeszła, często zdarza mnie się czytać takie rzeczy o aktorkach tamtych lat, niestety... Nie grała też chyba znaczących ról choć w Pasterzu ze wzgórz wypadła bdb.