Hope Lange 

Hope Elise Ross Lange

6,9
699 ocen gry aktorskiej
Hope Lange
Urodziła się w rodzinie o tradycjach teatralnych. Zadebiutowała jako aktorka na Broadwayu w wieku 12 lat w sztuce "The Patriots". Po śmierci ojca zaczęła pracę w restauracji u swej matki i postanowiła, że zostanie modelką. Kiedy jej zdjęcie ukazało się w gazecie, otrzymała propozycję z agencji modelek w Nowym Jorku. Została również zauważona w branży filmowej. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w obrazie "Przystanek autobusowy" obok Marilyn Monroe i Dona Murraya, za którego wyszła za mąż w 1956. Rok później zagrała w hicie "Peyton Place" - za rolę Seleny Cross otrzymała nominację do Złotych Globów i do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. W 1963 wyszła ponownie za mąż za producenta i reżysera Alana J. Pakulę. Po ślubie postanowiła porzucić aktorstwo. Jednak osiem lat później rozwiedli się, a Lange wróciła na szklany ekran. Od 1968 do 1970 roku grała w popularnym serialu "The Ghost & Mrs. Muir", który przyniósł jej dwie nagrody Emmy i nominację do Złotego Globu. W 1977  wróciła na Broadway. Jedenaście lat później wyszła ponownie za mąż (małżeństwo trwało aż do jej śmierci). Hope Lange zmarła w Santa Monica w wieku 70 lat.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 28 listopada 1933

data śmierci: 19 grudnia 2003

miejsce urodzenia: Redding Ridge, Connecticut, USA

wzrost: 157 cm

Emmy
Zdobyła 2 nagrody Emmy, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna 1. Don Murray (14.04.1956 - 1961, rozwód), 2 dzieci: syn Christopher (ur. 19.03.1957) i córka Patricia; 2. Alan J. Pakula (19.10.1963 - 1971, rozwód); 3. Charles Hollerith Jr. (od 29.01.1986 do jej śmierci)
Zmarła na niedokrwienne zapalenie okrężnicy w Santa Monica (Kalifornia, USA). Ciało aktorki zostało poddane kremacji, jej prochy oddano rodzinie i przyjaciołom.
Jest córką Arthura Lange'a.
Kiedy zagrała główną rolę w "Przystanku autobusowym" (1956) razem z Marilyn Monroe, tamta (Monroe) nie polubiła młodszej blondynki, i w rezultacie czego wysłała notatkę służbową do producentów i reżysera, przez co Lange musiała ufarbować włosy na ciemno.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

z "Arystokracji podziemi" Capry, i Hope z "MŁODYCH LWÓW" Dmytryka.
Czarująca, naturalna, cudowna.

Raz ze nazwisko to samo a dwa na zdjęciu profilowym uroda bardzo podobna.

W Peyton Place jej bohaterka Selena morduje ojczyma a nie ojca.

Zadzwonił do mnie z innego świata
głos, który boli wciąż po stu latach.
Nagle wróciły jaskrawe dni
i stare wczoraj jest nowym dziś.
Wódka jasno płonie w nas
i bliżej znowu do gwiazd...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones