Boris Kodjoe 

Boris Frederic Cecil Tay-Natey Ofuatey-Kodjoe

6,8
1 587 ocen gry aktorskiej
Boris Kodjoe
Gwiazda oryginalnego serialu kanału Showtime "SOUL FOOD", Boris Kodjoe, urodził się we Wiedniu w Austrii, jego mamą jest Ursula Kodjoe - psycholog z Niemiec, a ojcem Eric Kadjoe - lekarz z Ghany w Zachodniej Afryce. Dorastał w Niemczech z bratem Patrickiem i siostrą Nadją, gdzie poszedł do szkoły i gdzie jego rodzice ukierunkowali go na atletykę i sztukę od wczesnych lat jego życia. Stał się jednym z najlepszych tenisistów w kraju oraz pośród dziesięciu najlepszych graczy juniorów na świecie, niestety kontuzja pleców zmusiła go do rozstania się z profesjonalną karierą sportową. Jesienią 1992 roku zdecydował się przyjąć stypendium tenisowe w Virginia Commonwealth University w Richmond.

Podczas studiów w Richmond, współpracował z agencją Ford Modeling w Nowym Jorku. Jednakże na stałe związał się z agencja dopiero po obronieniu dyplomu z marketingu w maju 1996 roku. W czerwcu dołączył do ekipy Forda w Nowym Jorku i jego kariera zaczęła się błyskawicznie rozwijać. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy zarezerwował 12 kampani m.in. dla: Ralph Lauren, Perry Ellis, Yves Saint Laurent, GAP. Pracował z takimi fotografami jak: Bruce Weber, Herb Ritts, Mathew Rolston, oraz Marco Glaviano dla wszystkich głównych magazynów: Vogue, GQ czy Esquire, uczyniło go to jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy pośród Supermodeli. Imponująca kariera Borisa została ukoronowana nagrodą Supermodela pokazów mody jesień 1998.

Wkrótce został zauważony przez Hollywood. Podczas studiowania aktorstwa pod okiem Janet Alhanti, wystąpił gościnnie w takich sitcomach jak "Steve Harvey" i "For Your Love", zagrał w produkcji Spike Lee "Love and Basketball", występując obok Omara Eppsa i Sanaa Lathana.

Wkrótce był gwiazdą filmu "Brown Sugar", obok Taye Diggs, Sanaa Lathan i Nicole Ari Parker. Ocena po pokazach próbnych 'Brown Sugar' dla testowej publiczności wypadła dla niego dużo lepiej niż któregokolwiek z aktorów występujących w filmie. Co spowodowało napływ scenariuszy ze wszystkich głównych studiów filmowych. Zagrał również w filmie "The Playmaker", potem dobił interesu z Fox Searchlight. Był gwiazdą i producentem. W styczniu stworzył i sprzedał stacji VH1 reality show, nazwane "Undercover", jednocześnie stając się jego producentem.

W kwietniu, Boris był gwiazdą produkcji Sony/Screen Gems "Hard Time". Był również współproducentem. Ponadto wyprodukował i zagrał w pilocie Paramount/UPN "Second Time Around". Projekcie, który rozwinąl wraz ze studiem Paramount i scenrzystą/producentem Ralphem Farquarem.

Boris otrzymał trzy nominacje do nagród NAACP za 'Wyróżniającą się rolę drugoplanową w dramacie' i jedną za 'Wyróżniającą się rolę drugoplanową w filmie długometrażowym". Serial "Soul Food" stał się jednym z największych hitów, bijąc rekordy oglądalności i zgarniając trzy nagrody NAACP dla najlepszego dramatu.

Strona internetowa Borisa (www.BorisOnLine.com) jest jedną z najpopularniejszych witryn wśród kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Jego osobistym celem jest zachęcanie młodych ludzi do docenienia wartości edukacji i dążenia do osiągania indywidualnych celów. Boris czuje się pobłogosławionym i szczęściarzem, wierzy, że ma obowiązek dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem z innymi, by ich zmotywować do sięgnięcia po własne gwiazdy.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 marca 1973

miejsce urodzenia: Wiedeń, Austria

wzrost: 192 cm

żona Nicole Ari Parker (od 21.05.2005), 2 dzieci: córka Sophie Tei Naaki Lee (ur. 05.03.2005) i syn Nicolas Neruda (ur. 31.10.2006)
Ma troje rodzeństwa: brata Patricka oraz dwie siostry - Nadję i Larę.
W maju 1996 obronił dyplom z marketingu na Uniwerytecie Virginia Commonwealth w Richmond.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1995 r. - "Red Light Special" - TLC;
- 1999 r. - "Never Gonna Let You Go" - Faith Evans.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Myślę, że doczeka się jeszcze jakiejś poważnej i wyrazistej roli...

Ponoć ten aktor ma zagrać w filmie RE Afterlive z
Milą Jovovich oj nie mogę się doczekać

Fajnie zagrał w Re: Afterlife.

On grał w serialu Crossing Jordan, czyli po polsku Jordan. Grał w dwóch
odcinkach detektywa Elliota Chandlera. Dodajcie to!!!