Bobby Cannavale 

Robert Michael Cannavale

7,2
20 213 ocen gry aktorskiej
Bobby Cannavale
Roberto "Bobby" Cannavale urodził się w Union City w New Jersey. Jego matka to Kubanka, a ojciec -Włoch. Kiedy dorastał, jego rodzice obawiali się, że może wpaść w złe towarzystwo, więc zapisali go do katolickiej szkoły, gdzie zaczął występować w sztukach wystawianych przez kościelny teatr. Kiedy miał 8 lat, zagrał sepleniącego dzieciaka w "The Music Man". Bobby mieszkał w New Jersey do 13 roku życia. Po rozwodzie rodziców, Bobby i jego mama przeprowadzili się na dwa lata do Portoryko. Potem przenieśli się do Coconut Creek na Florydzie, gdzie Bobby ukończył szkołę średnią i wyjechał do New Jersey, by zamieszkać z babcią. Bobby twierdzi, że zawsze wiedział, iż chce być aktorem i wieku 20 lat został członkiem "Circle Repertory" na Manhattanie, już nie działającej, prestiżowej trupy w teatrach off-off-Broadway. Bobby nigdy formalnie nie studiował aktorstwa. Swoją aktorską karierę zaczynał na scenie. Liczne sztuki, w których wystąpił obejmują: "The Most Fabulous Story Ever Told" Paula Rudnicka; "Virgil Is Still the Frog Boy" Lanforda Wilsona, "In Two Keys" Noela Cowarda, "The Young Man and the World" oraz jego ulubioną farsę Georgesa Feydeaua "A Flea in Her Ear". Bobby jest członkiem "Circle Repertory Theatre" i "Lab Theatre Company", oba z Nowego Jorku. Wielki przełom w filmowej karierze Bobby'ego nastąpił wraz z jego rolami w dwóch filmach Sidneya Lumeta: "Gloria" z Sharon Stone i "Noc na Manhattanie" z Andym Garcią. Dopiero jednak rola sanitariusza Bobby'ego Caffey w serialu "Brygada ratunkowa" uczyniła z niego prawdziwą gwiazdę.
Bobby ożenił się z pisarką i byłą aktorką Jenny Lumet, córką Sidneya Lumeta i wnuczką Leny Horne. Bobby poznał Jenny, kiedy występował na scenie. Spojrzał na widownię zza kurtyny i ją zauważył. Grał wtedy osobę chorą na AIDS i kiedy spektakl się zakończył, wybiegł by ją odnaleźć i zapomniał zdjąć charakteryzacji, jaką miał na twarzy. Przedstawił się jej, a 6 miesięcy później byli już małżeństwem. Bobby, Jenny i ich 6-letni syn Jacob mieszkają w Nowym Jorku. Życie Bobby'ego jest multi-etniczne - jego żona jest pół Żydówką a pół Murzynką. Nie zna hiszpańskiego, ale czyni świadome wysiłki, by jego syn nauczył się tego języka by kiedy dorośnie mógł poznać swoje kubańskie dziedzictwo i być z niego dumny. Latynoska wspólnota jest bardzo dumna z Bobby'ego - już dwa razy był gościem na Annual Hispanic Heritage Awards.  Aktor jest dumny ze swgo pochodzenia, ale kiedy wybiera rolę, etniczność nie jest kryterium, którym się kieruje.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 maja 1970

miejsce urodzenia: Union City, New Jersey, USA

wzrost: 188 cm

Emmy
Zdobył 2 nagrody Emmy, 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Jenny Lumet (12.1994 - 2003, rozwód), syn Jacob (ur. 01.05.1995)
Jest członkiem Circle Repertory Theatre oraz Lab Theatre Company, oba założone w Nowym Yorku.
Do roli w "Brygadzie Ratunkowej" przygotowywał się przez 2 miesiące ćwicząc z lekarzami i paramedykami.
Rose Byrne ma 2 synów - Rocco Robina (ur. 01.02.2016) i Rafę (ur. 2017).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie znałem tego aktora wcześniej. Ale muszę przyznać, że w 3 sezonie serialu "Mr Robot", w którym się pojawił, zasługuje na nagrodę dla najlepszej postaci sezonu. Jego postać jest po prostu niesamowita, a sposób w jaki gra... aż ciężko to opisać słowami. Magiczny chyba będzie temu najbliżej.

Gębę ten pan ma stworzoną do ról retro gangsterów. Grą aktorską również przyciąga uwagę - w efekcie stworzył naprawdę niesamowitą postać Gypa Rosetti'ego!

ale dobry aktor. w Imperium pokazał co potrafi!

W Boardwalk Empire wymiatal po prostu. Zagrał człowieka w 100% złego który nie miał w sobie ani krzty dobroci czy choćby przyzwoitości. Wszystko co mowił to albo z ironią, pogardą lub nienawiścią. Świetnie odwzorował postać włoskiego gangstera dzięki czemu uświadomiłem sobie że Włosi reprezentowali zupełnie inny level...

więcej

Jak myślicie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones