Branscombe Richmond

Branscombe Leo Charles Richmond

6,4
1 295 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Branscombe Richmond

Pochodzenie ma Polinezyjskie, bynajmniej jego ojciec pochodził z Thaiti a grał Meksykanów i Indian ...
jak piernik do wiatraka.

ari78

Indianie to też Azjaci.

kokonut

niby od nich się wywodzą, ale to tak jak by powiedzieć ze europejczyk to afrykanin bo tez ludzie migrowali z afryki

ari78

Nie, to nie to samo. Indianie to żółta rasa. Przykładowo wielu Kazachów wyglądem przypomina Indian.

kokonut

Nie wiem nie byłem w Kazachstanie, może masz racje ale bardziej obstawiam Inuitów
https://pl.wikipedia.org/wiki/Inuit
Myślałem że Indianie to rasa czerwona ...?

ari78

Nie ma rasy czerwonej. Indianie naleza do zoltej, tak samo jak Inuici, Aleuci, Japonczycy, Chinczycy i cala reszta.

kokonut

cholera to już sam nie wiem, na filmach mówią na indian czerwonoskórzy, dałeś do myślenia
ale fakt faktem to są spokrewnieni

ari78

Tak mówią w amerykańskich westernach. Zresztą, faktycznie tak mówili na Indian biali Europejczycy, którzy przybyli do Ameryki. Jednak nie ma to żadnego odzwierciedlenia naukowego. Na Azjatów mówi się "żółci" choć ich kolor skóry jest koloru albo brązowego, albo białego, a nie żółtego. Sam nie wiem, skąd ten "żółty" kolor się wziął.

kokonut

W sumie trafne wyjaśnienie, dodam jeszcze że biali nie są biali a czarni też nie do końca są czarni :) dziękuję za ciekawą dyskusję.
:)

ari78

Na Indian mówi się "czerwonoskórzy" ponieważ gdy Kolumb zacumował ze swoją załogą na brzeg, pierszych Indian których spotkał byli wymalowani czerwoną farbą z jakichś tam nasion warzywa czy owocu który diabelnie farbował na czerwono.
Umalowani tak byli prawdopodobnie dlatego że były to barwy wojenne lub barwy które świadczyły o randze w plemieniu.
Podobnie to ukazane jest pod koniec filmu w "Apocalypto".

A jeśli chodzi o Azjatów a szczególnie Chińczyków nazywanymi często "żółtkami" to jeśli dobrze pamiętam z podstawówki (a było to dawno).
Nauczyciel od Geografii opowiedział mi że w Chinach występuje dziwny rodzaj piasku o kolorze żółtym (nazwy nie pamiętam) który odbijając promienie słoneczne daje żółtą połać na odbijające się blade lub jasne istoty lub przedmioty.
Czyli idąc tym tokiem myślenia pierwsi Europejczycy którzy podróżowali i poznawali Chiny oraz spotykali ich rdzennych mieszkańców w słonecznym słońcu, mając ten żółty piasek pod stopami i na większej powiechrzni terenu wyglądali w ich oczach dla nich jakby byli żółci.

Tyle pamiętam z szkoły (około 22 lat temu) wszystkiego nie jestem pewny ale coś tam kojarzę. Mam nadzieję że jakoś pomogłem.

Pozdrawiam:)

GustGustaw85

*"czerwonoskórzy"

GustGustaw85

Sorry za błędy ale pisałem z telefonu i zaczął wariować;)

GustGustaw85

Spoko ;)
Dzięki za wpis

ari78

Bynajmniej użyte w nieodpowiednim kontekście i bez znajomości znaczenia wyrazu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones