Bridie Carter

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/60144/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":65,"rate":8.692307692307692,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/60144/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":5,"rate":8.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,7
65 ocen gry aktorskiej
Bridie Carter urodziła się 18 grudnia 1970 roku w Melbourne w Australii. Jej matka była dyrektorką galerii sztuki, a ojciec architektem. Bridie dorastała w North Melbourne wraz z dwoma młodszymi braćmi. Pierwsze kroki stawiała w teatrze Bouverie Street Theatre w Melbourne. W 1994 roku ukończyła prestiżową uczelnię aktorską National Institute of Dramatic Arts (NIDA) w Sydney. Pięć lat później dostała jedną z głównych ról w filmie "Fresh Air". W 2000 roku grała policjantkę Debbie Curtis w serialu "Above the Law". Rok później otrzymała rolę Tess Silverman McLeod w serialu "Córki McLeoda", w którą wcielała się przez pięć lat. Za tę rolę wielokrotnie była nominowana do nagrody Logie Awards.

W 2007 roku wygrała VII edycję australijskiego programu "Dancing with the Stars". Wtedy postanowiła skupić się na życiu rodzinnym. Można było zobaczyć ją na ekranie, jednak tylko w gościnnych występach. W 2010 roku zagrała w komedii romantycznej "I Love You Too". Rok później wystąpiła gościnnie w serialach "Ekipa ratunkowa" i "Hultaje". W 2015 roku, prawie po 10 latach od "Córek McLeoda" wróciła do regularnego grania - dostała rolę redaktor naczelnej Jan w serialu "800 words".

W 2016 wystąpiła w spektaklu "Tramwaj zwany pożądaniem", w którym zagrała główną rolę – Blanche DuBois, natomiast w 2018 roku zagrała Theę Elvsted w sztuce „Hedda” u boku Danielle Cormack. W sierpniu 2020 roku Carter dołączyła do obsady jednego z najpopularniejszych australijskich seriali "Zatoka serc". Aktorka wystąpiła w tym serialu po raz trzeci, tym razem wcielając się w agentkę nieruchomości, Susie McCallister.