Bridie Carter 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":75,"rate":8.333333333333334,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":5,"rate":8.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,3
75 ocen gry aktorskiej
Bridie Carter
Bridie Carter urodziła się 18 grudnia 1970 roku w Melbourne w Australii. Jej matka była dyrektorką galerii sztuki, a ojciec architektem. Bridie dorastała w North Melbourne wraz z dwoma młodszymi braćmi. Pierwsze kroki stawiała w teatrze Bouverie Street Theatre w Melbourne. W 1994 roku ukończyła prestiżową uczelnię aktorską National Institute of Dramatic Arts (NIDA) w Sydney. Pięć lat później dostała jedną z głównych ról w filmie "Fresh Air". W 2000 roku grała policjantkę Debbie Curtis w serialu "Above the Law". Rok później otrzymała rolę Tess Silverman McLeod w serialu "Córki McLeoda", w którą wcielała się przez pięć lat. Za tę rolę wielokrotnie była nominowana do nagrody Logie Awards.

W 2007 roku wygrała VII edycję australijskiego programu "Dancing with the Stars". Wtedy postanowiła skupić się na życiu rodzinnym. Można było zobaczyć ją na ekranie, jednak tylko w gościnnych występach. W 2010 roku zagrała w komedii romantycznej "I Love You Too". Rok później wystąpiła gościnnie w serialach "Ekipa ratunkowa" i "Hultaje". W 2015 roku, prawie po 10 latach od "Córek McLeoda" wróciła do regularnego grania - dostała rolę redaktor naczelnej Jan w serialu "800 words".

W 2016 wystąpiła w spektaklu "Tramwaj zwany pożądaniem", w którym zagrała główną rolę – Blanche DuBois, natomiast w 2018 roku zagrała Theę Elvsted w sztuce „Hedda” u boku Danielle Cormack. W sierpniu 2020 roku Carter dołączyła do obsady jednego z najpopularniejszych australijskich seriali "Zatoka serc". Aktorka wystąpiła w tym serialu po raz trzeci, tym razem wcielając się w agentkę nieruchomości, Susie McCallister.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 grudnia 1970

miejsce urodzenia: Melbourne, Australia

mąż Michael Wilson (od 24.04.2004), 2 synów: Otis (ur. 29.03.2005) i Tobias (ur. 23.04.2010)
Ma dwóch młodszych braci: Darcy'ego i Barneya.
W 1994 roku ukończyła Australian National Institute of Dramatic Art w Sydney (Australia).
Wystąpiła w następujących reklamach:
- lata 90. - czekolada Cherry Ripe;
- 2008 r. - tabletki firmy Dimetapp.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Powiem jedno Bridie Carter jest świetną aktorką.

  2
  2
  • w filmie i love you too - niestety nie jest główna rola :( ale trzymam kciuki :)

   1
   • Bardzo ją lubie jako Tess McLeod, wydaje się osobą ciepłą, otwartą i przyjazną. Aż miło patrzy się na takich ludzi ;)

    1
    1
    • Raz na jakiś czas oglądam ten serial jak na trafię i bardzo go polubiłem, ale ta Tess od początku wyglądała mi na około 25 lat. Świetnie wygląda jak na swój wiek.

    • Brdie w nowym serialu :) ! Bardzo się cieszę, że wróciła na ekran! Jest świetną aktorką :)