Callum Keith Rennie 

7,0
4 478 ocen gry aktorskiej
Callum Keith Rennie
Callum urodził się w Angli. Dorastał w prowincji Alberta w Zachodniej Kanadzie.
Zanim na stałe zajął się pracą w przemyśle filmowym imał się różnych zajęć: był ogrodnikiem, kopał rowy, pracował przy układaniu szklaków kolejowych, był barmanem, pracował w wielu restauracjach i nocnych klubach.
Jego przygoda z aktorstwem rozpoczeła się gdy jego znajomi pracujący w Uniwersyteckim radiu zaproponowali mu pracę. Wkrótce rozpoczął grę w teatrze A.B.O.P. w Edmonton. Zagrał m.in. w słynnym spektaklu "American Buffalo".
Dzięki temu utorował sobie drogę do słynnego Shaw Festiwal. Wtedy przeniósł się do Vancouver i szybko wpadł w oko reżyserom i producentom.
Jego role są bardzo zróżnicowane, od kowboja w " Strażniku, kucharzu i dziurze w niebie" do gitarzysty punkowo-rockowej kapeli w "Hard Core Logo".
Był nominowany do nagrody Genie za film "Double Happiness", a w 1997 roku otrzymał nagrodę Gemini za rolę w serialu "My life as a Dog".
"Ostatnia noc" z jego udziałem doczekała się wielu pochlebnych recenzji. Callum za występ w tym filmie otrzymał nagrodę Genie.
Po wystepie w "Flower & Garnet" w 2002 Vancouver Film Critics Circle przyznał mu nagrodę dla najlepszego kanadyjskiego aktora a 2003 dostał nagrodę Leo.
Obecnie nadal mieszka w Vancouver.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 września 1960

miejsce urodzenia: Sunderland, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

Razem ze szkolnym przyjacielem Brucem McCullochem założył punckowo-rockowy zespół.
Miał zagrać Alex Krycek w serialu "Z archiwum X". Ostatecznie angaż otrzymał Nicholas Lea.
Ma dwóch braci.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetna, zakręcona postać... Nie będę zdradzał, jak zakończył się jego wątek - ale Lew Ashby to jeden z najfajniejszych charakterów 'Californication'!

Najlepsza postać zaraz po Hanku. Mistrz drugiego planu

i od razu świeżość wniósł serialu swoją osobą zagrał fenomenalnie...jakbym mógł dałbym mu nagrodę za ta rolę....Świetny utalentowany aktor

MASAKRA, ZAJEBISTY!!!!!

idealnie wcielił sie w postac Lew Ashby ego w Californication

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones