Charlie KaufmanI

Charles Stuart Kaufman

8,3
1 757 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Charlie Kaufman

Kaufman ma fajne rozwiązania w swoich filmach, ale te filmy są bardzo nude i nieciekawe. Nie mają niczego w sobie co przyciąga widza. A jednak otrzymał dwie nominacje do oskara (Być jak John Malkovic i Adaptacja), widzialem oba filmy i nie przekonały mnie one do Charliego Kaufmana. Ogólnie nie lubie jego twórczości.

użytkownik usunięty
Raguel

oczywiście masz prawo nie lubieć Kaufmana, zważywszy że ma zagorzałych przeciwników. trzeba też umieć się na filmie skupić, może wtedy nie wydałby sie taki nudny. mało w jego obrazach strzelanin i zwrotów akcji, fajerwerków no i aktorzy raczej tacy nieprzystojni postacie raczej takie dziwaczne, dużo za to paplaniny. fakt, mogą wydawać się przez to mało ciekawe. oczywiście absolutnie się z tobą nie zgadzam.

Nie każdy film ze strzelaniną jest dobry i ciekawy, raczej żaden nie jest! Ale np. film: "25 godzina" w którym nie ma żadnej akcji, ŻADNEJ, jest świetny. Nie lubie bijatyk i sensacji, wolę spokojne, może czasem trochę pokręcone filmy. Oglądałem prawie każdy film Kaufmana, ale tylko jeden mi się podobał: Zakochany bez pamięci. Jego filmy są ogólnie nude, mimo że mają naprawdę błyskotliwe rozwiązania.

Raguel

A moim jego filmy są ciekawe i oryginalne.

Raguel

Mnie film Spike'a Lee nie wciągnął;) Natomiast nuda sama w sobie jest oczywiście pojęciem abstrakcyjnym i jej postrzeganie zależy od człowieka, jego nastroju i innych czynników. Nie każdemu zaś scenariusze K. wydadzą się ciekawe, bo to jednak postać charakterystyczna. Lubi się, albo nie. Za warszat można najwyżej szanować...

Raguel

to b ciekawe: kaufman nudny. wprost płonę z ciekawości jakie filmy uważasz za nie-nudne. poza spajkiem oczywiście. pewnie można mu coś zarzucić, ale nude? nie jestem w stanie tego pojąć.

użytkownik usunięty
buu_2

Zdecydowanie Kauffman nie pisze nudnych scenariuszy. Adaptacja czy Byc jak John Malkovich sa jak najbardziej udane. Uwazam, ze poza samym zakręconym scenariuszem jest wiele smaczków w tym filmie takich jak chocby dialogi, a także niezwykłe rozwiązania, które nie pozwalają na nude. Kazdy z tych filmów ma specyfyczny klimat i wlasnie ten klimat może komus odpowiadac badź nie. Mysle, że tutaj nie ma co porównywac do 25-godzina, z tegow zględu, że to różne gatunki i zupełnie inny sposób pzredstawiania historii. Kauffman jest bardzo zdolnym i docenionym scenarzystą, który jako jeden z nielicznych potrafi stworzyć niesamowita historię, ciekawą,a przy tym nieodrzeczną ale ejdnak realistyczną na swój sposób.

Raquel przede wszystkim sróbuj odróznić scenariusz od realizacji, czyli reżyserii, bo jak widze zupełnie zlewasz to w jedno. "Jego filmy są ogólnie nude, mimo że mają naprawdę błyskotliwe rozwiązania." - to twoje słowa z których wynika ze jednak jego scenariusze sa błyskotliwe.

Raguel

"Nie mają niczego w sobie co przyciąga widza"

nie "widza", moja droga, nie uogólniaj, tylko mów za siebie, bo możesz wiel osób urazić :) ja też jestem widzem. właśnie obejrzałam Adaptację. niesamowity film. płakałam.

ja chcę BYĆ JAK CHARLIE KAUFMAN. napisałam co prawda tylko 1 scenariusz, nie w jego stylu, krótki... ale podobał się tym, którym go czytałam :)

użytkownik usunięty
bemolka

hej bemolka, troche juz minelo. ale jak bys sie pojawil (a) to i ja chetnie bym przeczytal twoj scenariusz, swoja droga chcialbym kiedys aby moje teksty mialy taka sile jak jego..., moj email: proces@tlen.pl

MAsz racje zgadzam się z tobą. Zakochany bez pamięci ? Ehhh .. smutne ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones