Charlize Theron

8,3
67 613 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Charlize Theron

Nie można powiedzieć że jest złą aktorką ale jej obraz jest troszkę wyidealizowany. Media takie
jak telewizja czy internet kreują ją na boginkę z arcy-talentem aktorskim. Ona nie jest ani boska
bo widziałam o wiele piękniejsze dziewczyny w moim dawnym liceum, już same Warszawianki
przewyższają ją urodą o stokroć! ani też nie jest jakąś genialną aktorką stulecia, bez przesady;
Jej gra jest na dobrym poziomie owszem ale to nie powód aby od razu popadać w jakąś wielką
euforię czy zachwyty, wszystko jest tu na zasadzie poprawności i tylko poprawności! Tak więc za
talent aktorski daję 7/10 i za urodę również 7/10 - to dobra ocena.

nudecroft

theron konsekwentnie unika skandali. nie wywnętrza się ze swojego życia osobistego przed mediami - nie wywołuje sztucznego zainteresowania, skupia się bardziej na pracy, traktując ją jako priorytet. brak kontrowersyjności na pewno wpłynął na jej odbiór. dobrze radzi sobie z każdą rolą. dostała oskara, a takiej nagrody nie otrzymuje się za przeciętność. owszem, nie powiedziałbym że jest jakąś ikoną, czy "wyznacznikiem" naszych czasów. co to to nie. ale niezwykłości jej nie możemy odmówić. i urody też. co jak co, ale buzię ma śliczną. możliwe że moja ocena jest nieco subiektywna, bo jestem facetem i w dodatku to moja ulubiona aktorka. ma nieprzeciętne rysy dojrzałej kobiety. zastanawia mnie czasem ile tysięcy miesięcznie wydaje by się tak dobrze konserwować. no, ale w końcu to jej praca. a nie zapominajmy że jest właścicielką idealnego ciała zawodowej modelki. pod względem wyglądu powiedziałbym że to ideał kobiety. i odnoszę wrażenie że dlatego mamy z jej udziałem tyle rozbieranych, mocnych scen. bo to jest kolejny atut który trzeba wykorzystać by przyciągnąć ludzi.

uFGoogle

Akurat jeśli chodzi o Oskara to niestety ta prestiżowa nagroda Akademii straciła mocno na wartości, otóż coraz to częściej gówniane filmy i niczym szczególnie nie wyróżniający się aktorzy otrzymywali Oskary toteż Oskar stracił na wartości. Zaznaczasz że "jesteś facetem" a więc normalnym hetero seksualnym facetem a więc Charlize podoba Ci się ale musisz też wiedzieć że najlepszymi ekspertami od kobiecej urody są właśnie kobiety i to one najlepiej się znają na kobietach a nie faceci. Ocena kobiet jest jakby bardziej obiektywna, bardziej krytyczna i nie przekłamana. To kobiety i to same kobiety powinny być w Jury Miss Świata a nie faceci! Dlatego nadal będę się upierać przy tym że Charlize ideałem piękności nie jest. Co do reszty tekstu zgodzę się to tyle :D

nudecroft

Toteż chciałam powiedzieć że Oskar nie jest wyznacznikiem jakości filmu, nie jest wyznacznikiem że dany aktor jest naprawdę dobry! Tylko dlatego że dostał Oskara. Tak więc nie należy się tym sugerować. Może się powtarzam ale jak to już napisałam wcześniej gówniany film też może dostać Oskara i tak właśnie było wielokrotnie.

nudecroft

No, ale Monster nie jest "gównianym filmem" jak to określasz. I bynajmniej Charlize nie dostała tej nagrody za nic. Bo jakkolwiek by krytykować Oscary to jednak Theron zagrała rewelacyjnie, ciężko moim zdaniem temu zaprzeczyć.

nudecroft

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Kobiety mają wewnętrzną nutkę rywalizacji z innymi kobietami o miano piękniejszej czy inteligentniejszej, dlatego na inne kobiety patrzą bardzo krytycznie, wręcz przekoloryzują wady innych, i z całą stanowczością nie są obiektywne. Jeśli jakąś dziewczynę zostawił chłopak dla szczuplejszej to ona zawsze będzie krytykowała szczupłe kobiety określając je jako chude czy 'wieszaki'. To jest tylko przykład, bo tak samo by było gdyby padło na dziewczynę z większymi piersiami czy innym kolorem włosów. Kobieta jest najmniej obiektywną osobą do oceniania innych kobiet. To właśnie facet może określać czy dana kobieta mu się podoba czy nie, a rozkładając to na najprostsze, męskie czynniki - czy by ją przeleciał, wziął z nią ślub i chciał mieć z nią dzieci. Najlepiej wygląd kobiet oceniają mężczyźni, a wygląd mężczyzn kobiety - proste i od wieków nie zmieniające się.

tomit

He,he,dobre,chyba się z Toba zgodzę ;)

nudecroft

Osobiście uważam, że to jedna z najpiękniejszych żyjących kobiet. Jest przy tym świetną aktorką. Nie żądajmy od razu poziomu Maryl Streep.

felis5

Mogę powiedzieć że też się do niej przekonałam, kiedyś mniej mi się podobała ale z czasem polubiłam i jej urodę i talent aktorski.

nudecroft

Trochę odkopuję ale co tam :D " Ona nie jest ani boska bo widziałam o wiele piękniejsze dziewczyny w moim dawnym liceum, już same Warszawianki
przewyższają ją urodą o stokroć!" Oj nie, najpiękniejsza aktorka jaką świat nosił, uwielbiam ją, zwłaszcza w Snow White and the Huntsman. A z tymi Warszawiankami to poleciałaś xD

Verius

Charlize to fajna babka ale nie jest to uroda która jest zniewalająca i powala na kolana, przynajmniej ja to tak odczuwam ale oczywiście wcale nie bronię ci i jak ci się bardzo podoba to nie mam nic przeciwko temu ;)

nudecroft

Oczywiście każdy ma swój własny pogląd na temat urody czy braku urody. Oglądałam już wiele filmów z jej udziałem i uważam, iż jest utalentowaną piękną kobietą...uwielbiam u aktorów /aktorów taką dumę.W przeciwieństwie do większości aktorek, które dostały Oscara to Charlize na prawdę zasłużyła sobie na tą nagrodę.

Nuno33

Całkiem możliwe że tak jest jak piszesz.

nudecroft

ja jestem kobietą i mnie jej uroda totalnie powala! ona i Sarlett to moje 2 ulubione aktorki pod względem urody. Sa magiczne mimo tego, że nie są chyba klasycznymi ideałami piekności XXI w, nie są super chude, plasikowe, natomiast są kobiece i maja to coś co przyciąga!!!! do tego uwielbiam ze Charlize jako osobę za to, że nie boi się nie wyglądać "ładnie". ma do siebie dystans. nie zawsze gra piękności. Ma głębokie spojrzenie, jest seksowna i kobieca nawet ostrzyzona na chłopaka z poobijaną twarzą. No a poza wszystkim uroda to pojęcie względne. jeden lubi chude inny grube. sama jestem chuda wiec to nie jest tak ze lubię te "pełniejsze" aktorki z zazdrości. To pewnie przypadek albo moje preferencje :P pozdrawiam :)

nudecroft

Z pewnością nie jest wybitną aktorką. Jak dla mnie- dość dobrą. Ale jest cholernie piękna, zjawiskowa i posągowa i nie pitol , że ładniejsze od niej chodzą po W-wie. Wg mnie to najpiękniejsza aktorka w obecnym Holiłudzie.

Shalimar00

Ty nie widziałeś tych dziewczyn z Warszawy więc skąd możesz wiedzieć? Ja widziałam i były przepiękne a co do Charlize to oczywiście fajna babka i ładna ale nie może się równać z Polkami które swoją urodą po prostu zwalają z nóg.

nudecroft

Po 1 jestem kobietą.
Po 2 skąd idiotyczne założenie co i gdzie widziałam a czego nie ?
Po 3 mit o "urodzie Polek zwalającej z nóg" jest bardzo szkodliwy i niesprawiedliwy względem naprawdę pięknych nacji..
Po 4 - nie wiem czy Theron to "fajna babka" czy nie. Wiem , że jest piękna. Na żywo jeszcze bardziej niż na ekranie.

Shalimar00

Nie zgodzę się z punktem 3, to nie jest żaden mit o urodzie Polek tylko fakt, że są najpiękniejsze na świecie. A jakaż to nacja wg ciebie ma najpiękniejsze dziewczyny jeśli nie Polska? Co do punktu 2 czemu zakładasz że idiotyczne założenie? No bo jak nie widziałaś to nie masz tego porównania i nie możesz stwierdzić nic. Polska ma tak bardzo różnorodny wachlarz jeśli chodzi o kobiety jak żadna inna nacja i to jest udowodnione i tego nam zazdroszczą. Przemyśl to.

nudecroft

o matko... idiotyczne, bo założyłaś- nie mając ŻADNYCH ku temu przesłanek- że coś nie miało miejsca ( tu: nie byłam w W-wie i nie mam porównania).
Polska jest krajem wyjątkowo jednorodnym pod względem pochodzenia, więc nie mamy "tak bardzo różnorodnego wachlarza jeśli chodzi o kobiety ". Różnorodna to jest Ameryka i tam naprawdę są przepiękne kobiety.
Polki są ładne, ale niestety jakoś np. miss świata nie mamy,znanych modelek też nie. Rosjanki, Włoszki ( tak do 40 :) ), Meksykanki, Argentynki, oczywiście Wenezuelki- ale tam prawie każda poprawia urodę, piękne są kobiety są z Iranu - Polki się niestety do nich nie umywają.

Shalimar00

No i widzisz? Mało widziałaś w życiu. Przemawia przez ciebie zazdrość i jakaś zawiść do Polek bo sama nią nie jesteś. Apropo Wenezuelek to naprawdę podobają ci się te sztucznie zrobione operacjami plastycznymi lale? Tak jak mówię nie jesteś Polką i te twoje wywody sprawiają że to cię dyskredytuje jako znawczynię i także dyskredytuje cię u mnie, nie mamy o czym rozmawiać.

nudecroft

Za to przez Ciebie przemawia zaściankowość. Gdybyś spojrzała trochę poza swój horyzont myślowy to może zwróciłabyś uwagę, że shalimar00 ma sporo racji.

amatory85

Wiem, że tylko upiera się przy swoim i jeśli mam przyznać jej rację to tylko do punktu 4.

nudecroft

Uważam, że Ty również upierasz się przy swoim.
Zarzucasz jej, że być może nie była w Warszawie (co dla mnie jest głupotą, bo to żadna stolica mody i piękna), a czy sama byłaś w innych krajach skoro twierdzisz, że inne nacje są brzydsze ? Sam pracuje w Warszawie i jak się rozejrzysz to masz tyle samo pięknych kobiet co Tych brzydkich i zaniedbanych, tylko zwróć uwagę.

amatory85

W takim razie we wszystkich zakątkach świata można znaleźć jakąś piękność za to statystycznie najwięcej jest ich w Polsce, tak stwierdzono. Zgodzę się z tym bo ilekroć wyjdę z domu spotykam jakąś piękną kobietę na ulicy.

nudecroft

Proszę bardzo podaj mi to źrodło statystyk, bo jak dla mnie wyssałaś to sobie z palca.

amatory85

Była taka strona internetowa gdzie podawali coś takiego ale teraz już jej nie ma, no cóż mam nadzieję że znowu powtórzą badania bo to było bardzo ciekawe.

amatory85

daj spokój, to jest kiepski troll z tej nudecroft

nudecroft

a no i kto by robił badania na temat gdzie chodzi najwiec ej pieknosci. to jakies zmyslone badania. przeciez poziom pieknosci jest niewymierny. jesli ktos lubi tylko Azjatki to tez Polska bedzie nr 1 ? wiesz co chciałam byc miła ale teraz to już padłam :P o czym Ty mówisz w ogóle ?? :D:D

karolina_chan

Nie ważne, już nie ważne.

nudecroft

Po świecie chodzi chyba ze 2 miliardy ludzi. zawsze znajdzie sie ktoś dla kogo ktos inny bedzie pięknieszy wiec takie stwierdzenia ze gdzies tam ktos był ładniejszy to troche bezsens :)

karolina_chan

sorry, 7 miliardów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones