Christopher Crosby Farley

Chris Farley I

biografie

(2)
  • Chris Farley był gwiazdą pokazów Saturday Night Live - zaangażowany został ze względu na swoją charakterystyczną tuszę która znakomicie współgrała z talentem komediowym, który przejawiał. Jak wiele innych uczestników pokazów SNL - również on odszedł by spróbować sił w filmie. Komedie z jego udziałem jak np. "Wielki biały ninja" czy "Tomcio Grubasek" zuskały wielki sukces. On sam często porównywany był z inną gwiazdą SNL - Johnem Belushi. Lubił kolorowe i upojne życie w iście komediowym stylu. Zmarł w wieku 33 lat.

  • Christopher Crosby Farley urodził się 15 lutego 1964 roku. dorastał w Madison, w stanie Wisconsin. Studiował na uniwersytecie Marquette. Po ukończeniu studiów Chris pracował w teatrze, gdzie został zauważony przez producenta znanego show "Saturday Night Live", Lorne'a Michaels'a.
    Po "Saturday Night Live' zagrał w kilku filmach, m. in. 'Świat Wayne'a (1992), 'Stożkogłowi' (1993), 'Billy Madison' (1995) oraz 'Tomcio Grubasek' (1995), wraz ze swoim komicznym partnerem Davidem Spade. Niedługo potem zagrał w filmie 'Czarna Owca' z 1996 roku. Od tego czasu, Chris stał się prawdziwą gwiazdą komedii, a jego sława zaczęła rosnąć.
    Po jakimś czasie zagrał w innej komedii, 'Wielki Biały ninja' (1997), która uczyniła go jeszcze słynniejszym.
    Wraz z jego rosnącym uznaniem, rosły także problemy aktora. Nie chciał już więcej grać 'żałosnych grubasów'. Chris miał także sporo innych problemów, jakimi było uzależnienie od alkoholu i narkotyków.
    Zmarł z przedawkowania kokainy. 17 grudnia 1997 roku w apartamencie w Chicago, zostały znalezione zwłoki Chrisa Farley'a przez brata tego znanego aktora.

opinie i nagrody
multimedia
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię