Chris Farley I

Christopher Crosby Farley

7,6
887 ocen gry aktorskiej
Chris Farley I
Chris Farley był gwiazdą pokazów Saturday Night Live - zaangażowany został ze względu na swoją charakterystyczną tuszę która znakomicie współgrała z talentem komediowym, który przejawiał. Jak wiele innych uczestników pokazów SNL - również on odszedł by spróbować sił w filmie. Komedie z jego udziałem jak np. "Wielki biały ninja" czy "Tomcio Grubasek" zuskały wielki sukces. On sam często porównywany był z inną gwiazdą SNL - Johnem Belushi. Lubił kolorowe i upojne życie w iście komediowym stylu. Zmarł w wieku 33 lat.
więcej

dane personalne:

data urodzenia: 15 lutego 1964

data śmierci: 18 grudnia 1997

miejsce urodzenia: Madison, Wisconsin, USA

wzrost: 173 cm

Złoty Popcorn
Zdobył Złoty Popcorn, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Miał użyczyć głosu tytułowemu bohaterowi w filmie animowanym "Shrek", został nawet nagrany jeden dialog. Po jego śmierci angaż otrzymał Mike Myers.
Zmarł w Chicago (Illinois, USA). Przyczyną śmierci było zatrucie kokainą. Został pochowany na Cmentarzu Zmartwychwstania w Madison (Wisconsin, USA).
Miał zagrać Chipa Douglasa w filmie "Telemaniak", musiał jednak odrzucić rolę z powodu napiętego terminarza. Angaż ostatecznie otrzymał Jim Carrey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Skończył jak skończył, ale był dobrym i mógł być jednym z najlepszych komików.

Następny aktor o którym nie wiedziałem,że już tyle lat nie żyje...
Komedie z jego udziałem były świetne.

Nie wiedziałem, że zmarł. Dowiedziałem się dopiero dziś. A tak się zastanawiałem czemu taki świetny komik nie gra już od jakiegoś czasu w filmach. Smutek przepełnia moje serce...

Wielki aktor komediowy. Z kazdego filmu ktory znim ogladalem mialem kupe smiechu potrafil stworzyc swietna atmosfere. I ten jego ryk:)

Zagrał tam rolę hydraulika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones