Christopher Crosby Farley

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/41457/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":729,"rate":7.532235939643347,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/41457/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":3,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,5
729 ocen gry aktorskiej
Chris Farley I
Chris Farley był gwiazdą pokazów Saturday Night Live - zaangażowany został ze względu na swoją charakterystyczną tuszę która znakomicie współgrała z talentem komediowym, który przejawiał. Jak wiele innych uczestników pokazów SNL - również on odszedł by spróbować sił w filmie. Komedie z jego udziałem jak np. "Wielki biały ninja" czy "Tomcio Grubasek" zuskały wielki sukces. On sam często porównywany był z inną gwiazdą SNL - Johnem Belushi. Lubił kolorowe i upojne życie w iście komediowym stylu. Zmarł w wieku 33 lat.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 15 lutego 1964

data śmierci: 18 grudnia 1997

miejsce urodzenia: Madison, Wisconsin, USA

wzrost: 173 cm

Złoty Popcorn
Zdobył Złoty Popcorn, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Miał użyczyć głosu tytułowemu bohaterowi w filmie animowanym "Shrek", został nawet nagrany jeden dialog. Po jego śmierci angaż otrzymał Mike Myers.
Zmarł w Chicago (Illinois, USA). Przyczyną śmierci było zatrucie kokainą. Został pochowany na Cmentarzu Zmartwychwstania w Madison (Wisconsin, USA).
Miał zagrać Chipa Douglasa w filmie "Telemaniak", musiał jednak odrzucić rolę z powodu napiętego terminarza. Angaż ostatecznie otrzymał Jim Carrey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych