Chris Klein I

Frederick Christophe Klein

7,0
3 714 ocen gry aktorskiej
Chris Klein I
Christian Frederick Klein ur. 14 marca 1979 Hinsdale, stan Illinois, USA.
Ten młody amerykański aktor zapadł widzom w pamięć dzięki roli w kasowym hicie o dojrzewających nastolatkach "American Pie". Rola "Oza" Ostreichera sprawiła, iż film podbił serca młodej widowni i doczekał się kontynuacji.

Chris Klein przez trzynaście lat mieszkał w Chicago. Następnie on, rodzice i rodzeństwo (siostra i brat) przeprowadzili się do małej miejscowości - Millard w stanie Nebraska. Tutaj przyszły aktor ukończył Millard West High School - właśnie w tej szkole rozpoczynała się jego kariera. Grywał w szkolnych przedstawieniach (m.in. w adaptacji musicalu "Dźwięki Muzyki", a bardzo chwalono go za występ w roli Tony'ego w adaptacji "West Side Story"). Pewnego dnia na szkolnym boisku (Chris właśnie wracał z treningu w drużynie baseballa) chłopak natknął się na reżysera Alexandra Payne, który szukał plenerów, a także i aktorów do realizacji swego nowego scenariusza. Klein otrzymał rolę w jego "Wyborach" - zagrał Paula Metzlera - jednego z kandydatów w wyborach do Rady Szkoły, popychanego przez nauczyciela (w tej roli Matthew Broderick) do walki z popularną w liceum Tracy Flich (Reese Witherspoon). Klein został zauważony i doceniony - potem przyszła pora na "American Pie".

W 2000 aktor wystąpił jako prezenter MTV Movie Awards (nagrody filmowe przyznawane przez muzyczną stację MTV), a także w jednym z odcinków emitowanego przez tę stację serialu "Real World". W roku 2001 Chris Klein ukończył Texas Christian University w Forth Worth.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 marca 1979

miejsce urodzenia: Hinsdale, Illinois, USA

wzrost: 185 cm

żona Laina Rose Thyfault (od 10.08.2015), 2 dzieci, m.in. syn Frederick Easton (ur. 23.07.2016)
Ma starszą siostrę Debbie i brata Tima.
W 2000 roku wystąpił w teledysku Jessiki Simpson do piosenki pt. "Where You Are".
W 2002 roku pojawił się w reklamie gry The Sims Online.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych