Christian Bale

Christian Charles Phillip Bale

8,8
133 246 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christian Bale

Jaka kreacja Christiana spodobała wam się najbardziej? Nie chodzi mi tu o to jaki film z jego udziałem jest najlepszy, lecz w którym został najlepiej ucharakteryzowany?

sokol93

Mój typ to Christian Bale z filmu Harsh Times.

sokol93

"Wrogowie publiczni"

sam film bardzo fajny, ale widziałam lepsze. Bale też bez szaleństw, grał lepsze role, np. w "Prestiżu".

ale jako agent Melvin Purvis jest przecudowny: chłodny, profesjonalny, zaczesany i w garniturze ;)

sokol93

yy.. ale Bale to nie Depp, więc nie wiem o co chodzi z tą charakteryzacją..

sokol93

American psycho

Papillon

Oczywiście, że "American Psycho". Zajebista rola.

sokol93

Trevor Reznik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

użytkownik usunięty
sokol93

Trevor Reznik [chociaż w American Psycho też fenomenalnie]

sokol93

Patrick Bateman oczywiście! (za krotki za krotki)

jasirah

Equilibrium!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sokol93

American Psycho. :>

I Prestiż. :D



sokol93

1 Mechanik - Trevor Reznik
2 American Psycho - Patrick Beteman

sokol93

jego goły tyłek (i ot było z dtystansem, więc porsze tu nie krytykować mojej intekligencji, itd., zahipnotyzował mnie w Prestiżu)

luza

Mnie zachwycił grając w Mechaniku oraz Prestiżu, ale właściwie w każdej
roli świetnie się znajduje, ma już taki dorobek, że nie zdziwię się jak
będzie następnym Bondem albo Indianem Jonesem. Świetnie się nadaje do
grania ról sławniejszych od niego samego.

sokol93

No jasne, że Jim z "Imperium Śłońca". Już nigdy później nie był taki charyzmatyczny.

sokol93

1 Mechanik - Trevor Reznik
2 American Psycho - Patrick Beteman

sokol93

1.Alfred Borden z Prestiżu
2.Trevor Reznik z Mechanika
3.Patrick Bateman z American Psycho

sokol93

wymienie filmy, bo dokładnie nie pamiętam nazwisk postaci:

1. American Psycho
2. Mechanik
3. Prestiż
4. Equilibrium
5. Velvet Goldmine

sokol93

Ja go lubię jako Bruce'a Wayne'a (nie jako Batmana), bo jest tam taki trochę przypałowy. Bardzo sympatycznie zagrał ;)

Ciekawy był jako Melvin Pirvus, John Connor.

Wydr_

no, zgodze sie. wlasnie zapomnialam o Connorze. w pierwszej czesci jeszcze ten batman jakos uchodzil, ale w dark knight juz tak srednio. i mowie to darzac go olbrzymia sympatia ;)

sokol93

Patrick Bateman w "American Psycho".

sokol93

ja dla odmiany powiem ze bardzo mi sie podobal w Batman Begins. U mnie na pierwszym miejscu jest Prestiz i Public Enemies.

niesamowicie zagral w American Psycho, Mechaniku i mimo wszystko w Harsh Times. podobala mi sie tez rola w Laurel Canyon, takiego zwyklego goscia. niesamowita rola w Equblirium.

moim zdaniem wykreowal wiele swietnych, czesto szokujacych rol.

Mrs_Shooter

Mechanik
ale on w każdym roli pozostawia swój taki charakterystyczny uśmieszek

Parzych21

wiesz. ciezko zmienic mimike twarzy. to tak jakby odruch bezwarunkowy, a zmienic cos takiego to ciezka praca i przede wszystkim walka z samym soba. tak mysle ... :)

sokol93

Najlepsza rola to Jim i Patrick Bateman.
Najlepsza charakteryzacja to moim zdaniem u Bale'a będzie Dieter Dengler.

Maro_13

Harsh Times - najlepsza jego rola, choć niekoniecznie najlepszy film w którym występował.

sokol93

american psycho, equilibrium, mechanik

za krótki za krótki

sokol93

5:10 do Yumy!!!!!!Zajebisty film i rewelacyjne kreacje Christiana i Russella Crow. Pojedynek dwóch fenomenalnych aktorów! Christian zagrał koncertowo jego bohater wzrusza do łez. Genialne kino!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sokol93

Mechanik - Trevor Reznik
American Psycho - Patrick Beteman

sokol93

1. Patrick Bateman. "American Psycho"
2. Bobby Plat, "Wszystkie małe zwierzątka"
3. Trevor Reznik, "Mechanik"
4. Arthur Stuart, "Velvet Goldmine"
5. Dan Evans, "3.10 do Yumy"

Arinsar

Zdecydowanie John Preston w "Equilibrium"!
Fenomenalnie wykreowana postać.
A Christian jak zwykle przystojny... :)

użytkownik usunięty
sokol93

jezu ale trudne pytanie, zazwyczaj potafię wskazać takie ulubione kreacje u aktorów, ale u niego... wszystkie mi się podobały! Bo on nie gra, on jest postacią, którą gra!

sokol93

Oczywiście Mechanik!
Ta charakteryzacja, to myślę, że jest to złe określenie. Raczej oddanie,
zaangażowanie w rolę. ^^
Bale to mój ulubiony aktor, pierwszy ulubiony, bo nie miałem owego... Muszę
przyznać, że świetnie sprawdza się w rolach mężczyzn, którzy mają
(delikatnie mówiąc/pisząc) nie po kolei w głowie. Ja osobiście chciałbym go
zobaczyć w roli zakochanego, w dobrej komedii romantycznej u boku pięknej
aktorki.

użytkownik usunięty
Turczyslaw

to możesz się pożegnać z tym że kiedyś go w takiej roli zobaczysz, Bale osobiście powiedział w wywiadzie, że nie rozumie takich cukierkowych filmów i pewnie nigdy w takim nie wystąpi, nawet jeśli byłby zakochany to pewnie jak już byłby to wielki dramat,.

A szkoda!
Chociaż pewnie byłby to dla Mnie spory szok widząc go w całkiem nowej roli.

Turczyslaw

w roli zakochanego możesz go zobaczyć chociażby w "Podróży do Nowej Ziemii" albo w "Małych Kobietkach", choć ciężko te filmy nazwać komediami romantycznymi. mimo to są warte polecenia, chociaż "Podróż..." to dość specyficzy film, bardzo poetycki, pełen opisów; osobiście miałam do niego dwa podejścia, ale nie żałuję. :)

Arinsar

Oglądałem te filmy, ale to nie są jakieś specyficznekomedie romantyczne.

użytkownik usunięty
Turczyslaw

no właśnie, chyba ktoś Cię źle zrozumiał, nawet w Batmanie postać grana przez niego była zakochana i co w związku z tym?

Turczyslaw

w ogóle nie są, ale to już sama zaznaczyłam wcześniej. w swoim poście wspomniałeś o tych w stylu Trevora z "Mechanika", a że o typowo romantyczne u niego trudno, podałam te, które pod pewnym względem można do takowych zaliczyć, "delikatniejsze". no ale skoro już widziałeś te filmy, to jednak nie okazałam się specjalnie pomocna. ;)

Arinsar

Chodzi mi o filmy z głównym wątkiem romantycznym.
W Mechaniku tez współżyje z kobietą, która jest mu oddana(i nie mówie tu
tylko o fizyczności).

Turczyslaw

myśle, że w Equilibrium jest dość sensowny wątek miłosny, choć dość specyficznie ukazany. Pomino, że to film sf, to uczuciowość (emocjonalność) jest ważnym elementem fabuły. Polecam!

marlakjohn

zgadzam się co do "Equilibrium". wg mnie pięknie zakochanego chłopaka grał w "Portrecie damy" (mała rola, ale warta zobaczenia). podobał mi się też w "Metroland" - bardziej dojrzały obraz miłości w jego wykonaniu.

Turczyslaw

no szkoda szkoda. tez bym go z checia w takim filmie zobaczyla. ale dla aktora takie filmy to chyba troche obciach i male wyzwanie, a Bale lubi wyzwania.

sokol93

Cholernie podobał mi się w "American Psycho", "Equilibrium", "Prestiżu" i "Mechaniku" ;-)

rapi_aga

A w "Mechaniku" Ci się nie podobał? :D

W "Equilibrium" to się chłopak pokazał... Zagrrrrał genialnie i tak samo wyglądał *,*

sokol93

Przecież napisałam, że w Mechaniku też świetnie zagrał, babo ;P

rapi_aga

Ojezu, dobra :D tO bYuO SpEcJaLnIe :D hahahaha, ok, mea culpa :P

rapi_aga

Jak dla mnie, zagrał fenomenalnie w Equilibrium i Prestiżu.

alexis586

Zwłaszcza w scenie, jak palono tą babkę i facet nie wytrzymał, normalnie żal mi się zrobiło.

alexis586

Do tej sceny przywykłam akurat. Mnie bardziej było żal jego żony w Equilibrium. Ta scena bardziej mną poruszyła.

masquerade__

Fakt, to też było przykre. Najbardziej mnie wkurzyło to, że on się tak spokojnie temu przyglądał. No ale nie ma się co dziwić, w końcu był pozbawiony uczuć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones