Christopher Morris I

[{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":69,"rate":8.681159420289855,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":26,"rate":6.884615384615385,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":21,"rate":6.761904761904762,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":8,"rate":8.25,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":4,"name":"music","above5p":false,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":3,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"muzyki"}}]
8,7
69 ocen gry aktorskiej
Christopher Morris I
Christopher Morris urodził się 5 września 1965 roku w Bristolu. Pierwszą szkołą, do ktorej uczęszczał, był prestiżowy Stonyhurst College w Lancashire, jezuicka placówka wychowawcza. Z wykształcenia jest zoologiem (studiował ten kierunek na Uniwersytecie w Bristolu).

Po ukończeniu studiów został zatrudniony przez oddział Radia BBC w hrabstwie Cambridge, gdzie odkrył swój potencjał w charakterze komika. W kolejnych latach kilkukrotnie wyrzucano go z radiostacji, w których miał okazję podjąć pracę, głównie ze względu na jego niepokorność (np. wypełnienie studia helem, przez co prowadzący serwis informacyjny był zmuszony przez cały program mówić wysokim głosem) i brak poszanowania dla autorytetów. Pierwszym sukcesem Morrisa jako autora programu nie związanego z muzyką ambient (jest on zarówno jej twórcą, jak i krytykiem) był radiowy show "On The Hour"-stworzony w 1992 roku program parodiujący serwisy informacyjne. Sukces umożliwił Morrisowi zekranizowanie tejże serii pod tytułem "The Day Today" na antenie telewizji BBC w dwa lata później, co przyniosło mu status gwiazdy.

Jako główna postać tego dość kontrowersyjnego programu stał się on w tamtym okresie ulubionym obiektem ataków angielskich tabloidów;najbardziej typowym dla niego żartem w tamtym okresie było przekonanie szeregu "celebrities" i wpływowych osób o pojawieniu sią na rynku narkotyku o nazwie "ciasto" ("cake") i skłonieniu ich do nawołania jego zakazania przed kamerami, a tym samym poparcia organizacji o wdzięcznej nazwie "F.u.k.d. and b.o.m.b.d." Kolejnym jego programem był serial utrzymany w stylistyce podobnej do poprzedniego-"Brass Eye", którego ostatni odcinek,wyśmiewający moralność redaktorów tabloidów, wykorzystujących zjawisko pedofilii do własnych celów, skazał go na tymczasową banicję ze świata mediów. Odcinek ten zebrał trzecią w historii brytyjskiej telewizji pod względem liczby ilość skarg od wzburzonych widzów, z których większość, jak się później okazało, nawet nie obejrzała programu. Po tym epizodzie Morris zaczął ściślej współpracować z Kanałem 4 brytyjskiej telewizji, dla której wyprodukował w roku 2000 mini-serial "Jam", a później także sześcioodcinkowy sitcom "Nathan Barley". W ostatnich latach Morris, osoba znana z niechęci do komercji, tylko raz wziął udział w zamierzenie komercyjnym przedsięwzięciu, przyjmując rolę despotycznego Denholma w angielskim sitcomie "The IT Crowd" ("Technicy-Magicy").

Mimo to, w dalszym ciągu poświęca on dużo czasu realizowaniu autorskich pomysłów; jak podają media, aktualnie (rok 2008) pracuje on nad projektem wyśmiewającym zjawisko nadmiernego strachu w obliczu terroryzmu, co niechybnie po raz kolejny udowodni, że komik ten w pełni zasługuje na przyznany mu przez dziennikarzy przydomek "media terrorist".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 września 1965

miejsce urodzenia: Bristol, Anglia, Wielka Brytania

BAFTA
Zdobył 2 nagrody BAFTA, 1 inna nagroda i 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ukończył zoologię na Uniwersytecie w Bristolu.
W 2003 roku został umieszczony przez dziennik "The Observer" na liście 50 najśmieszniejszych ludzi w Wielkiej Brytanii.
Brytyjski zespół Stereolab nagrał w 2001 roku piosenkę 'Nothing To Do With Me' , której tekst stanowiły wyjątki z różnych skeczów Morrisa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych