Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 836 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

Tak wiem, że zaraz będę za atakowany i obrzucony jajami ale takie są Fakty dla mnie, że nie zasługuje na tak wysoką średnią i dzieciarnia która rzuciła się na reklamy mu ją zawyża - Tyczy się to szczególnie Batmanów - które zarobiły na siebie dzięki reklamie a nie umiejętnością reżysera

pointer_damian323

Pier*ol dalej, my posłuchamy. Reklama reklamą, ale pod tymi reklamami kryją się filmy, które wyreżyserował utalentowany koleś. Znajdź mi wśród natłoku wszelkiego badziewia twórcę, który robi tak dobre filmy i nie zalicza spadków formy. I nie mówię tu o typach pokroju Almodovara, czy innych wyjadaczach festiwalowych. Mówię o typach od kina rozrywkowego, komercyjnego.

pointer_damian323

"ale takie są Fakty"
La_Pier ma godnych zastępców. Szkoda, że pisze to osoba oceniająca Niezniszcalnych na dychę.

użytkownik usunięty
pointer_damian323

Dobrze prawisz kolego. Rzygam już tymi superprodukcjami PG13, które wyznaczają obecnie poziom ambitnego kina. Nolan nigdy nie był i nie będzie reżyserem dobrym bo jedyne co potrafi dać widzowi to zwyczajną hollywoodzką papke, która nawet nie zmusza do jakichkolwiek refleksji.

Chociaż 1 co się ze mną zgadza i nie dał się porwać amerykańskiej komercji

pointer_damian323

Zgadzam się,z Tb i real_ego .Moim zdaniem,jedyny dobry film który nakręcił to Prestiż ;)

"które wyznaczają obecnie poziom ambitnego kina."
Co wyznaczają?

Hehe.

pointer_damian323

a ja powiem tak: masz całkowitą rację. Gnioty Nolana są po prostu tak na prawdę niczym wobec takich niedocenionych hitów, jak choćby Naprzeciw ciemności ze Stevenem Seagalem. W ogóle nie mogę wyjść z podziwu, jakim cudem on nadal utrzymuje się na rynku, a takie dzieła, jak to wyżej wymienione puszczane są we wtorki wieczorem na polsacie, gdy nie ma oglądalności. To jest właśnie dramat prawdziwego, ambitnego kina, zero reklam... nie pozostaje mi nic, prócz opuszczenia głowy i uronienia łzy nad niedocenionym kunsztem aktorskim Stevena... kończę już ten mój wywód, bo usmarkałem się z płaczu, a chusteczek mi zabrakło...

pointer_damian323

hehe ktoś ma ładnie nawalone pod głową xD dobra Panowie , nie ma co kolesia nawet opłakiwać - po prostu margines.

pointer_damian323

Nigdy nie dostał by takiej reklamy zaufania wielkich sponsorów, gdyby wcześniej nie nakręcił świetnych filmów. Już Śledząc było bardzo dobre, a Memento już na prawde pokazało jego klasę.

pointer_damian323

Co to za typ? :O Jak można się tak wypowiadać o bardzo dobrym i szanowanym reżyserze!? :O Oceniasz go tylko po batmanach i nie wiem czemu tak uważasz ale według mnie i jak widze większości są świetne !! Choćby PRESTIŻ jest Arcydziełem!!!!!!!

arni_92

Akurat nie wiem jakim cudem to Prestiż jest super reszta nolana to szmira

pointer_damian323

Zgadzam sie w 100%. Nolan to typowy reżyser który robi filmy tylko dla kasy. Te filmy maja tylko dobre efekty specjalne, poza tym. . .. nic.
Z resztą ten pan zniszczył moim zdaniem Batmana robiac z niego niewiadomo co. Wszyscy mówią że on jest wybitny. On nakręcił tylko 8 czy 9 filmów!
Wybitny to był Kubrick albo Carpenter, a nie Nolan. Bo oni robili filmy dla filmów a nie dla zbicia kasy.

mim1312

to że Nolan robi filmy rozrywkowe to może i prawda, ale sposób w jaki serwuje rozrywke jest jak dla mnie genialny, np Incepcja , Prestiż , Memento no i Mroczny Rycerz. Rozrywka u Nolana to coś więcej, wyższy poziom rozrywki

mim1312

rozumiem, że Kubrick i Carpenter nie brali nigdy pieniędzy za swoje filmy, tylko robili je dla samej sztuki... Bo sam fakt, że Nolan za to pieniądze bierze to nic tylko ujma na reżyserskim honorze.

mim1312

no jeszcze Ridley Scott

pointer_damian323

Uwielbiam gdy ktoś stawia siebie i swoją pseudowiedzę jako wyznacznik cudzego talentu (tutaj w reżyserii). Mam rozumieć że Ty wiesz lepiej jak nakręcić filmy Nolana lepiej i poprawić jego błędy? Umiesz je, rzecz jasna, wymienić, omówić, skorygować itp?

Metropholis

no to ja na temat Nolana już jego trzeci film mnie męczy(oglądam interstellar)ten facet próbuje w najprymitywniejszy sposób manipulować moimi uczuciami nadaje się do USiA bo tam lubią jak im wszystko pokazać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones