Christopher NolanI

Christopher Jonathan James Nolan

8,7
30 836 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Christopher Nolan

W takim razie co najbardziej polecacie na sam początek aby dobrze oswoić się z jego stylem: Batman początek? Memento? Śledząc? Prestiż? Bezsenność?

jacqeline

Wydaje mi się, że Prestiż. Daj znac czy się spodobał ;)

jacqeline

zacznij od prestiżu, a potem weź się za incepcję :) tylko niech cię ręka boska broni od torrentów i innego pirackiego szajsu w przypadku Incepcji czy Mrocznego rycerza... jak nie możesz sobie pozwolić na dvd ze sklepu (chociaż chodzą już po 19 zł ) to idź do jakiejś wypożyczalni czy popytaj wśród znajomych

tych filmów nie ogląda się na małym ekranie komputera w niskiej jakości, trzeba poczuć dźwięk, bo co tu dużo mówić - Nolan tworzy kino rozrywkowe, którego największym atutem są efekty specjalne, montaż dźwięku i inne techniczne nowinki :) a przy tym zyskał mój wielki szacunek bo nie rzucił się na durne 3D żeby podwyższyć ceny biletów, jego filmy same zarabiają na siebie :D

jacqeline

Oglądaj po kolei zaczynając od Following. Patrz, jak rodził się geniusz.

użytkownik usunięty
Saddam_filmweb

Geniusz? Nie mylisz terminów?

Geniusz czy nie to się jeszcze okaże ; ) Nabycie Following będzie dla mnie ciężką sprawą, wiec zacznę może od następnego w kolejności chronologicznej filmu Nolana Memento albo wspomnianego wyżej Prestiżu

Gdzie zgubiłeś mentora?

jacqeline

Ja mogę jedynie polecić Incepcję i trylogię Batmana. Niestety, jeśli chodzi o to pierwsze to zapewne będziesz musiała obejrzeć kilka razy, bo niestety za pierwszym, nie wszystko tak łatwo do Ciebie dochodzi. No, przynajmniej tak było w moim przypadku...

jacqeline

Batman, Incepcja, Prestiż, TDK to filmy, gdzie najbardziej widoczny jest styl Nolana. Memento i Bezsenność, nie mówiąc już o offowym Śledząc to jeszcze nie ten Nolan znany z późniejszych dokonań, co nie znaczy że słabszy. Obejrzysz któryś z jego późniejszych filmów to bez problemu będziesz mogła wskazać cechy, które go charakteryzują. Ja zacząłem od Incepcji i to wystarczyło żeby się do niego w 100% przekonać. Jedne z najlepszych mindf*ckerów ostatnich lat.

jacqeline

https://www.youtube.com/watch?v=lBYtjY07WXg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones