Chuck Palahniuk

Charles Michael Palahniuk

9,0
127 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Chuck Palahniuk

Jedyne ksiązki Palahniuka, które warto przeczytać to Fight Club (z uwagi na świetny film Finchera) oraz fenomenalny zbiór reportaży i opowiadań Stranger Than Fiction.

narcisousnarcosis

"opętani" niszczą mózg

Orest_Lenczyk

Nie znacie się na rzeczy...................................

narcisousnarcosis

To chyba nie czytałeś reszty, skoro tak mówisz.
Ja szczególnie polecam "Invisible Monsters".

Dominika

Czytałem większość jego książek, Invisible Monsters akurat nie, ale wiem o czym jest i wątpię, żeby była jakimś niezwykłym wyjątkiem. Najkrócej jak to mogę wyrazić: minimalizm Palahniuka, bardziej niż świadomym zabiegiem, jest maską ukrywającą braki w warsztacie i wyobraźni. Najlepiej widać to rzeczywiście w Haunted. Struktury narracyjne które mogły być zaskakujące w Choke czy Fight Clubie wychodzą tam bardzo nędznie.

narcisousnarcosis

Niewidzialne Potwory, fenomenalny Dziennik i Rozbitek, Opętani, Udław się, Fight Clube. Palahniuk to genialny twórca, a Fight Clube wcale nie jest jego najlepszą powieścią. Z resztą mało jest twórców tak dobrze operujących minimalizmem i tak mocno grających na emocjach. Według mnie tylko McCarthy, Easton Ellis i Selby Jr mogą mu dorównać. Polecam ich książki.

senskomiksu

McCarthy i Easton Ellis to nawet nie pisarze a pseudoartyści z beznadziejnymi stylami pisania
Ten pierwszy to w sumie nie wiem co robi, on pisze poezję czy co?
Ten drugi ma styl pisania jak jakaś 90-letnia stara bogata kobieta bez męża pisząca opowiadania do miesięczników dla kobiet o modzie

Dominika

Fajnie, właśnie dziś kupiłem "Invisible Monsters" :-)

narcisousnarcosis

a ja się zgadzam. Palahniuk to mój ulubiony pisarz, ale jak czytam, jak inni go gloryfikują i wsadzają w jego ręce zasługi, których nie jest godzien, to robi mi się niedobrze. nie jest idealny i perfekcyjny, ale na pewno wyrasta poza przeciętność i za to go cenię

wimii

jakie zasługi których nie jest godzien?

Orest_Lenczyk

Dobra odpowiedź.;3

użytkownik usunięty
narcisousnarcosis

Uwielbiam "Opętanych" i "Potępionych". Moim zdaniem stoją najwyżej, jeśli chodzi o wszystko, co Palahniuk napisał. Czy ktoś się może orientuje w temacie ekranizacji kolejnych książek Palahniuka, oprócz "Snuff"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones