Fleur

Jak dla mnie twórcy spłycili jej postać jak tylko się dało.
Książke czytałem jakieś trzy lata przed premierą filmu i byłem bardzo ciekawy kto zagra piękną Fleur.
Nie było mowy o tym że jest Wilą, nie pokazano najciekawszych scen z jej udziałem, właściwie to
pominięto wszystkie i ograniczono jej role to dwóch zdań. Charakteryzatorzy również się nie
popisali. Ładna lecz kiepsko dobrana aktorka. W części szóstej zupełnie zrezygnowali z pokazania
jej na ekranie a w dwóch ostatnich była statystką... Domyślam się że gdyby rolę przyjęła Kate
Winslet scenarzyści zrobili by z niej bohaterkę pierwszoplanową

7
  • Szkoda, że rola Fleur w filmach została tak "olana" i spłycona. Bardzo byłam ciekawa jak jedna z moich ulubionych bohaterek tej serii będzie wyglądać na ekranie. Clemence pasuje do roli Fleur, jednak charakteryzatorzy się nie popisali. Mogłaby mieć dłuższe, jaśniejsze włosy.

• "Nie było mowy o tym że jest Wilą"

czyli kim byla w ksiazce? tak z ciekawosci :)

• W książce oczywiście była Wilą... Konretniej w 1/4 wilą, ale było to bardzo istotne.
      Tutaj cytat z jednej ze stron poświęconej HP -
      "Wila
      widmo kobiety, która hipnotyzuje mężczyzn swą urodą i wdziękiem. Wile zasiedlają lasy, jeziora, góry i obłoki. Potrafią dowolnie zmieniać postać. W formie zwierzęcej mogą ukazać się jako łabędzie, konie, sokoły, węże albo wilki, najbardziej jednak kuszące i niebezpieczne są pod postacią pięknych młodych kobiet o długich, białozłotych, spływających na ramiona włosach, lśniącej skórze, ubranych w mgliste szaty i pląsających w blasku księżyca. Młodzi mężczyźni, którzy ulegną ich urokowi, zupełnie tracą rozum – są otępiali, często zapominają o jedzeniu, piciu czy spaniu."
      W filmie zaś kompletnie pominięto ten motyw. Grana przez Clemence Fleur była jedynie uczennicą francuskiej Akademii Magii i Czarodziejstwa. Tak więc osoby które książki nie czytały zapewne nie miały pojęcia o postaci ;)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: