Clémence Poésy

Clémence Guichard

7,1
6 587 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Clémence Poésy

Jak dla mnie twórcy spłycili jej postać jak tylko się dało.
Książke czytałem jakieś trzy lata przed premierą filmu i byłem bardzo ciekawy kto zagra piękną Fleur.
Nie było mowy o tym że jest Wilą, nie pokazano najciekawszych scen z jej udziałem, właściwie to
pominięto wszystkie i ograniczono jej role to dwóch zdań. Charakteryzatorzy również się nie
popisali. Ładna lecz kiepsko dobrana aktorka. W części szóstej zupełnie zrezygnowali z pokazania
jej na ekranie a w dwóch ostatnich była statystką... Domyślam się że gdyby rolę przyjęła Kate
Winslet scenarzyści zrobili by z niej bohaterkę pierwszoplanową

MikeyS

Szkoda, że rola Fleur w filmach została tak "olana" i spłycona. Bardzo byłam ciekawa jak jedna z moich ulubionych bohaterek tej serii będzie wyglądać na ekranie. Clemence pasuje do roli Fleur, jednak charakteryzatorzy się nie popisali. Mogłaby mieć dłuższe, jaśniejsze włosy.

beybeeee

Moim skromnym zdaniem podobnie skończyły filmowa Tonks i Narcyza. Rola pierwszej ograniczała się do uśmiechania, druga mało rozbudowana. Kobiety z HP zazwyczaj były przez scenarzystów olewane.

MikeyS

"Nie było mowy o tym że jest Wilą"

czyli kim byla w ksiazce? tak z ciekawosci :)

Freddie

W książce oczywiście była Wilą... Konretniej w 1/4 wilą, ale było to bardzo istotne.
Tutaj cytat z jednej ze stron poświęconej HP -
"Wila
widmo kobiety, która hipnotyzuje mężczyzn swą urodą i wdziękiem. Wile zasiedlają lasy, jeziora, góry i obłoki. Potrafią dowolnie zmieniać postać. W formie zwierzęcej mogą ukazać się jako łabędzie, konie, sokoły, węże albo wilki, najbardziej jednak kuszące i niebezpieczne są pod postacią pięknych młodych kobiet o długich, białozłotych, spływających na ramiona włosach, lśniącej skórze, ubranych w mgliste szaty i pląsających w blasku księżyca. Młodzi mężczyźni, którzy ulegną ich urokowi, zupełnie tracą rozum – są otępiali, często zapominają o jedzeniu, piciu czy spaniu."
W filmie zaś kompletnie pominięto ten motyw. Grana przez Clemence Fleur była jedynie uczennicą francuskiej Akademii Magii i Czarodziejstwa. Tak więc osoby które książki nie czytały zapewne nie miały pojęcia o postaci ;)

MikeyS

cholera dobry motyw. w filmie go nie było :(

MikeyS

Nie, ten motyw się pojawił, ale był jasny tylko dla tych, którzy czytali książkę, ja to powiązałam z tym, że jest w 1/4 wilą. Na youtube jest filmik "Ron asks Fleur Delacour for the Yule Ball".
Ale faktycznie ja tę postać polubiłam dopiero po przeczytaniu książki, w filmie nie wzbudza sympatii, jest po prostu nijaka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones