Clark Johnson I

6,7
357 ocen gry aktorskiej
Clark Johnson I
Urodzony we wrześniu 1954 roku w Philadelphii, w stanie Pennsylvania, rozpoczynał karierę aktorską w wieku dziewięciu lat, biorąc udział w tournee po Stanach Zjednoczonych kilku produkcji sztuk wystawianych przez teatry Broadway’u. Uczęszczał do szkoły filmowej w Montrealu, studiował także sztuki dramatyczne w Michigan. Po ukończeniu nauki kontynuował karierę aktorską. Johnson znany jest prawdopodobnie najbardziej ze swojej roli Detektywa Meldricka Lewisa z filmu "Homicide: Life on the Streets." Jego filmografia telewizyjna to także: seriale "Second City", "Hot Shots," "Night Heat", "Women of Brewster Place", "New Attitude" i "LA Law." W 1993 roku Johnson nominowany był do kanadyjskiej nagrody telewizyjnej - Canadian Television Award, za swoją kreację w serialu stacji CTV "E.N.G.".

Zadebiutował na dużym ekranie w fabularnej produkcji Chrisa Columbusa "Adventures in Babysitting", a następnie zagrał w takich filmach jak: wyreżyserowany przez Dennisa Hoppera "Colors", "Drop Zone" Johna Badhama, "Nick of Time", "Renegades", "Lulu", "Soul Survivor", "Deliberate Intent", "Task Force: Caviar" oraz niezależnych produkcjach fabularnych "Fear of Fiction" i "Love Come Down". Wystąpił w obrazie kanadyjskiego reżysera Clementa Virgo "Rude", za rolę w nim nominowany był do nagrody Kanadyjskiej Akademii Filmowej jako najlepszy aktor drugoplanowy.

Zgromadził na swoim koncie imponującą liczbę osiągnięć występując zarówno przed kamerą, jak i za reżyserskim sterem. Nominowany był ostatnio do nagrody Emmy jako najlepszy reżyser. To zaszczytne wyróżnienie przyniosła mu praca nad pilotowym odcinkiem serialu "The Shield."

Johnson rozpoczął swoją reżyserską karierę podczas drugiego sezonu wyświetlania cieszącego się ogromną popularnością serialu telewizyjnego "Homicide: Life on the Streets." Od tego czasu reżyserował także odcinki takich cieszących się powodzeniem seriali jak: "NYPD Blue," "West Wing," "Third Watch", "City of Angels", "The Beat" oraz "Law & Order: Special Victim’s Unit." Niedawno stanął za reżyserskim sterem pracując nad serialem produkcji HBO "The Wire" oraz filmie tej stacji "Boycott", w którym zagrał również jedną z głównych ról.

Dzieli swój zawodowy czas między Toronto i Nowy Jork.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 września 1954

miejsce urodzenia: Filadelfia, Pensylwania, USA

wzrost: 188 cm

dwukrotnie żonaty: 1. żona (rozwód), 2 córki: Casandra i Michaela; 2. Heather Salmon (26.11.1994 - 1998, rozwód)
Ma dwie siostry: starszą Taborah i młodszą Molly.
Ukończył filmoznawstwo w Ontario College of Art w Toronto (Kanada).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Za ten gniotowaty SWAT Jednostka specjalna powinni go rozstrzelać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones